Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits leger biedt hulp aan nu agenten in Londen wapens neerleggen

Brits leger biedt hulp aan nu agenten in Londen wapens neerleggen

LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Defensie is bereid om militairen in te zetten om de politie te ondersteunen in Londen. Daar weigeren sommige agenten uit protest nog langer vuurwapens te dragen, bericht de BBC. Een ingewijde zegt tegen de Britse omroep dat ongeveer honderd politiemensen hun wapenvergunning hebben ingeleverd.

In het Verenigd Koninkrijk dragen niet alle politiemensen vuurwapens. In het grote hoofdstedelijk korps zijn daar zo'n 2500 agenten voor bevoegd. Er ontstond onrust binnen de politie omdat een agent wordt vervolgd voor het doodschieten van de 24-jarige Chris Kaba. Een agent schoot vorig jaar op een auto met de twintiger, die een dag later overleed in het ziekenhuis. Het bleek later te gaan om een misverstand. Het voertuig was in verband gebracht met een ernstig misdrijf, maar was niet van Kaba.

De identiteit van de betrokken agent is niet bekendgemaakt. Hij staat bekend als verdachte NX121. Collega's maken zich grote zorgen over de zaak. Politiechef Mark Rowley deed in een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken zijn beklag over het huidige systeem. Hij zei dat politiemensen vrezen dat ze te maken krijgen met jarenlange juridische procedures, ook als ze zich aan alle richtlijnen houden. Hij pleitte voor voldoende juridische bescherming voor agenten.

Logistiek probleem

De protestacties van agenten zorgen ook voor een logistiek probleem. Gewapende politiemensen bewaken belangrijke gebouwen, zoals het parlement en ambassades. Er zouden eerder al gewapende agenten van andere korpsen zijn opgetrommeld om bij te springen. Het ministerie van Defensie heeft inmiddels bekendgemaakt dat het een verzoek om bijstand heeft gekregen van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat vroeg om assistentie bij mogelijke antiterreuracties.

Zo'n verzoek staat bekend als MACA: Militaire Assistentie voor Civiele Autoriteiten. De hulpdiensten kunnen dan het leger inschakelen in noodsituaties. Zo schoten militairen eerder ook te hulp om medisch personeel te ondersteunen tijdens de coronapandemie. De politie benadrukt dat het leger alleen wordt ingeschakeld onder "specifieke omstandigheden" als er onvoldoende agenten beschikbaar zijn. Het is ook niet de bedoeling dat militairen normaal politiewerk gaan uitvoeren.

Meer uit Buitenland

Veel slachtoffers Spanje mogelijk buitenlands, meerdere vermisten

SEVILLA (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Spanje houden er rekening mee dat veel slachtoffers van de dodelijke natuurbrand bij Los Gallardos uit het buitenland komen. Negentien mensen worden vermist.

6 minuten geleden
Dodelijke branden schokken Spanje: 'ongekende tragedie'

SEVILLA (ANP/RTR/DPA) - In Spanje wordt geschokt gereageerd op de dodelijke natuurbranden in het zuiden. Het dodental staat op elf en een tiental mensen raakte gewond. Regionaal gezondheidsminister Antonio Sanz noemde de situatie een "ongekende tragedie".

56 minuten geleden
Kranten: België wil vanaf mei 2027 tolvignet voor wegen

BRUSSEL (ANP) - Een tolvignet voor wie op de Belgische wegen wil rijden moet vanaf mei 2027 gelden, schrijven Belgische kranten De Morgen en De Tijd op basis van een ingezien voorstel. Het land komt met een vignet voor een dag, een maand, twee maanden en een jaar, met verschillende tarieven voor schone en vervuilende auto's.

1 uur geleden
Mexico wil juridische stappen nemen om dood Mexicanen in VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil in de Verenigde Staten juridische stappen ondernemen vanwege de dood van Mexicaanse migranten in Amerikaanse vreemdelingendetentie. Zeker zeventien Mexicanen zijn overleden in detentie of bij arrestatiecampagnes van immigratiedienst ICE, aldus minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco Álvarez.

1 uur geleden
Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe overleden

LONDEN (ANP) - De Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat melden Britse media als Sky News. Widdecombe zat in het Britse Lagerhuis en later ook in het Europees Parlement. Bij het grote publiek werd ze vooral bekend vanwege haar optreden in het BBC-programma Strictly Come Dancing.

1 uur geleden
Trump ontslaat leden kiescommissie EAC vier maanden voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de resterende bestuursleden van kiescommissie EAC op straat gezet, vier maanden voor de midtermverkiezingen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico en USA Today. De twee Democratische leden kregen een ontslagbrief, een Republikein kreeg de kans om zelf op te stappen. Het vierde bestuurslid, ook een Republikein, stapte eerder al op.

2 uur geleden
Leden van cel gelieerd aan IS aangehouden voor aanslag Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft leden aangehouden van een aan Islamitische Staat (IS) gelieerde cel na twee bomaanslagen in de hoofdstad Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron. Dat heeft de Syrische minister van Binnenlandse Zaken Anas Khattab op X bekendgemaakt.

4 uur geleden