Brits Lagerhuis stemt in met toekomstig verbod op tabaksverkoop
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse Lagerhuis stemt in met de plannen van premier Rishi Sunak om een rookvrije generatie te creëren. Volgens het voorstel zal het voor iedereen die in 2009 of later is geboren verboden worden om ooit tabaksproducten te kopen. 383 parlementariërs stemden in met het voorstel, 67 stemden tegen.
Daarmee is een belangrijke horde genomen om het voorstel wet te maken. Het plan kan nu verder worden behandeld in het parlement, waar het nog kan worden gewijzigd. Ook het Hogerhuis moet zich nog buigen over de plannen.
Het was een zogenoemde vrije stemming, waarin parlementariërs niet in lijn met hun partij hoefden te stemmen. Oppositiepartij Labour steunde de plannen, maar uit Sunaks eigen Conservatieve partij klinkt kritiek. Verschillende Conservatieven stemden tegen, onder wie handelsminister Kemi Badenoch. Sunaks voorgangers Liz Truss en Boris Johnson uitten eerder al kritiek op de plannen.
Minimumleeftijd
Het idee van de wet is dat de minimumleeftijd waarop tabak mag worden verkocht vanaf 2027 jaarlijks een jaar wordt verhoogd. Die ligt nu nog op 18. Hiermee moeten toekomstige generaties ervan geweerd worden ooit te beginnen met roken.
Volgens het voorstel van Sunak moet ook vapen onder jongeren harder worden aangepakt en moet hierop strenger worden gehandhaafd. Zo moeten het makkelijker worden winkeliers te beboeten die tabak en vapes verkopen aan minderjarigen. Volgens de Britse overheid zorgt roken voor zo'n 80.000 doden per jaar in het Verenigd Koninkrijk.
Eerder had Nieuw-Zeeland soortgelijke plannen voor een rookvrije generatie, maar nadat een nieuwe coalitie aan de macht kwam werden de plannen geschrapt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
8 uur geleden