Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits koningspaar aangekomen op vliegveld van Edinburgh

Brits koningspaar aangekomen op vliegveld van Edinburgh

EDINBURGH (ANP) - Koning Charles en koningin-gemalin Camilla zijn maandagmiddag iets na 13.30 uur Nederlandse tijd aangekomen op het vliegveld van Edinburgh. Ruim een uur eerder was het koningspaar uit Londen vertrokken naar de Schotse hoofdstad voor onder meer een rouwbijeenkomst en een herdenkingsdienst voor koningin Elizabeth. Later op de dag bezoekt het paar het Schotse parlement.

Charles en Camilla werden opgehaald met een auto met daarop de Schotse koninklijke standaard, de vlag van het Britse koninklijk huis. Volgens de BBC staan een hoop Schotten langs de weg in de hoop een glimp op te vangen van het koningspaar.

Koningin Elizabeth, die vorige week op 96-jarige leeftijd overleed, wordt opgebaard in de St. Giles' Cathedral in Edinburgh. Later op de dag wordt ze van Holyroodhouse naar de kathedraal gebracht. Charles en Camilla lopen mee in die processie. Haar lichaam zal de kathedraal in worden gedragen met de Schotse kroon op de kist. Dinsdag wordt zij naar Londen gebracht.

Het bezoek van het koningspaar aan Schotland is tevens het eerste deel van hun reis langs de vier landen van het Verenigd Koninkrijk. Dinsdag bezoeken Charles en Camilla Noord-Ierland, vrijdag gaan ze naar Wales.

Meer uit Buitenland

Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

23 minuten geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

3 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

5 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

7 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

11 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

12 uur geleden