Brits koningspaar aangekomen op vliegveld van Edinburgh
EDINBURGH (ANP) - Koning Charles en koningin-gemalin Camilla zijn maandagmiddag iets na 13.30 uur Nederlandse tijd aangekomen op het vliegveld van Edinburgh. Ruim een uur eerder was het koningspaar uit Londen vertrokken naar de Schotse hoofdstad voor onder meer een rouwbijeenkomst en een herdenkingsdienst voor koningin Elizabeth. Later op de dag bezoekt het paar het Schotse parlement.
Charles en Camilla werden opgehaald met een auto met daarop de Schotse koninklijke standaard, de vlag van het Britse koninklijk huis. Volgens de BBC staan een hoop Schotten langs de weg in de hoop een glimp op te vangen van het koningspaar.
Koningin Elizabeth, die vorige week op 96-jarige leeftijd overleed, wordt opgebaard in de St. Giles' Cathedral in Edinburgh. Later op de dag wordt ze van Holyroodhouse naar de kathedraal gebracht. Charles en Camilla lopen mee in die processie. Haar lichaam zal de kathedraal in worden gedragen met de Schotse kroon op de kist. Dinsdag wordt zij naar Londen gebracht.
Het bezoek van het koningspaar aan Schotland is tevens het eerste deel van hun reis langs de vier landen van het Verenigd Koninkrijk. Dinsdag bezoeken Charles en Camilla Noord-Ierland, vrijdag gaan ze naar Wales.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
9 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
11 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
14 uur geleden