Brits hof blokkeert overdracht Chagoseilanden
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk mag een overeenkomst over de overdracht van de Chagoseilanden aan Mauritius nog niet tekenen. Een Brits gerechtshof liet weten zich nog over de deal te willen buigen. De regering mag in de tussentijd "geen definitieve of juridisch bindende stappen" ondernemen om de onderhandelingen af te ronden, schrijft de rechter.
De Britse regering wil de soevereiniteit over de eilanden overdragen aan Mauritius. Dat zou dan toestaan dat de Britten en Amerikanen er nog 99 jaar een militaire basis gebruiken. De BBC berichtte eerder dat premier Keir Starmer donderdag zou deelnemen aan een virtuele bijeenkomst met vertegenwoordigers van Mauritius. Daar zou de overeenkomst worden bezegeld.
Het VK maakte de Chagoseilanden in 1965 los van Mauritius. Dat land behoorde destijds tot het Britse koloniale rijk en werd enkele jaren later onafhankelijk. Later eiste het de eilanden terug en kreeg het VK te maken met internationale druk.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham lijkt verder af te stevenen op het leiderschap van regeringspartij Labour en daarmee ook het premierschap. Zodanig veel partijgenoten hebben inmiddels hun steun aan hem uitgesproken, dat een eventuele tegenkandidaat geen kans meer maakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de brand ten zuidoosten van Parijs. De brand bij Fontainebleau heeft een gebied van zo'n 1000 hectare in de as gelegd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft militaire oefeningen van een zogeheten multinationale troepenmacht voor Oekraïne aangekondigd. De exercities met het Oekraïense leger moeten in de komende maanden in buurlanden plaatsvinden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.
7 uur geleden