Brits-Franse visserijgesprekken volgende week vervolgd
PARIJS/LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De gesprekken over visrechten tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk worden begin volgende week vervolgd. De Britse minister David Frost sprak in Parijs met de Franse bewindsman Clément Beaune. Beiden hebben hun zorgen uiteengezet tijdens de ontmoeting over handel in het postbrexittijdperk, en alle complicaties die daarbij komen kijken.
Frankrijk liet woensdag al een in beslag genomen Britse vissersboot gaan, die volgens de Fransen zonder vergunning in hun wateren aan het werk was. Parijs vindt dat de Britten te weinig vergunningen voor Franse vissers afgeven,
De Franse regering stelde dreigementen om handelssancties in te stellen eerder deze week uit om de gesprekken een kans te geven. Die waren volgens Beaune "nuttig en positief", maar de problemen zijn nog zeker niet gladgestreken. "Er is nog veel werk te doen", zei hij, doelend op onder meer zo'n tweehonderd "missende" visvergunningen.
De Europese Commissie probeert ook een oplossing te vinden. Frost is vrijdag in Brussel om met Eurocommissaris Maroš Šefčovič te spreken, ook over de problemen in Noord-Ierland die het Britse vertrek uit de EU heeft veroorzaakt. Die werden ook besproken in Parijs.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
33 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
8 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
9 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
10 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
12 uur geleden