Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits evacuatieplan voor kinderen in Gaza

Brits evacuatieplan voor kinderen in Gaza

LONDON (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil samen met Frankrijk en Duitsland zieke en gewonde kinderen uit Gaza evacueren. Bovendien wil het VK gecoördineerde voedseldroppings boven het getroffen Palestijnse gebied gaan uitvoeren.

De Britse premier Keir Starmer heeft zijn voornemens zaterdag besproken met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz, maakte zijn ministerie bekend. Gedrieën zijn ze het erover eens dat de huidige situatie in Gaza "afschuwwekkend is". "De premier heeft uiteengezet hoe het VK ook plannen zal uitvoeren om samen te werken met partners zoals Jordanië om hulpgoederen te droppen en kinderen te evacueren die medische hulp nodig hebben", aldus een verklaring van Downing Street.

Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland zeggen ook gezamenlijk te willen werken aan een plan "dat het pad effent voor een duurzame en veilige oplossing in de regio", te beginnen met een nieuw staakt-het-vuren. Volgens de drie landen is het essentieel dat er uiteindelijk een aanpak ligt die "een dringend noodzakelijke wapenstilstand omzet in duurzame vrede". Ook kwamen ze overeen dat als er eenmaal een uitgewerkt plan voor Gaza ligt, ze dat met bondgenoten en partnerlanden in het Midden-Oosten willen uitvoeren.

Vrijdag riepen Londen, Parijs en Berlijn Israël op om direct de blokkades voor voedselhulp op te heffen. Honderdduizenden Gazanen lijden honger, onder meer omdat Israël geen hulptransporten van de Verenigde Naties toelaat. Bij de schaarse distributieposten zijn inmiddels honderden mensen omgekomen door Israëlische beschietingen. Israël ontkent dat er hongersnood is in Gaza.

Meer uit Buitenland

Marine Le Pen doet toch mee aan presidentsverkiezingen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.

1 uur geleden
Prins Harry: geen gerechtigheid gekregen in Daily Mail-zaak

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.

1 uur geleden
Straten in Manhattan afgesloten om instortingsgevaar flat

NEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.

2 uur geleden
Meerderheid Europees Parlement wil Oekraïne bij de EU

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement is voor toetreding van Oekraïne tot de EU, als aan alle daarvoor geldende criteria wordt voldaan. Dat werd dinsdag duidelijk in een debat hierover. De uiterst rechtse en linkse partijen zijn tegen.

2 uur geleden
Hongaarse publieke omroepen tijdelijk gestopt met uitzenden

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee Hongaarse publieke omroepen zijn tijdelijk gestopt met uitzenden na een reorganisatie. Premier Péter Magyar noemt het een historische dag. "Vandaag komt er een eind aan de propaganda-uitzendingen bij publieke media." De omroepen hadden volgens hem nauwe banden met oud-premier Viktor Orbán.

2 uur geleden
Macron: Syrië krijgt 50 miljoen euro van Assad-familie terug

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Syrië tijdens een bezoek beloofd ruim 50 miljoen euro die werd gestolen door de familie van de voormalige dictator Bashar al-Assad terug te geven. Het was het eerste bezoek van een Europese leider aan het land sinds de val van het regime in 2024.

3 uur geleden
NAVO: ook in 2026 halen nog niet alle landen oude bestedingsnorm

ANKARA (ANP) - Ook dit jaar halen nog steeds niet alle NAVO-landen de afgesproken ondergrens voor hun defensiebudget, laat staan de veel hogere nieuwe norm. Maar zorgenkinderen Tsjechië en Albanië voldoen dit jaar naar verwachting alsnog nipt aan hun verplichtingen, becijfert de NAVO. Onder hoge druk hebben ze in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara hun defensie-uitgaven toch opgeschroefd. Slovenië is het enige land dat opnieuw verzaakt.

3 uur geleden