Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brits dodental was helft lager geweest bij eerdere lockdown'

'Brits dodental was helft lager geweest bij eerdere lockdown'

LONDEN (ANP/RTR) - Het dodental door het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk had de helft lager kunnen zijn, als de lockdown een week eerder was ingevoerd. Dat zegt wetenschapper en voormalig lid van het corona-adviesteam van de regering Neil Ferguson.

Premier Boris Johnson kondigde op 23 maart de lockdown af, waardoor mensen alleen nog naar buiten mochten voor boodschappen en noodgevallen. Het dodental in het land staat officieel op 40.883, maar in het Verenigd Koninkrijk worden vooralsnog alleen de sterfgevallen in ziekenhuizen en verzorgingshuizen geteld.

Ferguson denkt dat de Britse regering de juiste maatregelen invoerde, maar dat het te laat was. "De epidemie verdubbelde zich iedere drie à vier dagen voordat de lockdown werd ingevoerd. Als dat een week eerder was gebeurd, was het dodental dus de helft lager geweest."

Belangrijk model

De epidemioloog is een van de onderzoekers die een belangrijk model maakte waarop de Britse aanpak is gebaseerd. Ferguson schatte aan het begin van de epidemie in maart dat ongeveer 20.000 mensen in het Verenigd Koninkrijk zouden overlijden door het virus. Hij stapte in mei uit de adviesgroep, nadat bekend was geworden dat hij de lockdownregels had overtreden.

Johnson reageerde tijdens een persconferentie op de uitspraken van Ferguson. "Wij hebben onze beslissingen genomen op basis van wetenschappelijk bewijs. Ferguson was een van de professoren die ons daarmee hielp."

Volgens de premier is het nog te vroeg om conclusies te trekken over het dodental. "Natuurlijk moeten we hiervan leren. Maar ik denk dat het op dit moment nog te vroeg is, omdat er nog veel is dat we niet weten."

Meer uit Buitenland

Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

38 minuten geleden
Europese Rekenkamer kritisch over plannen nieuw EU-landbouwbeleid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.

1 uur geleden
Schotse Labour-leider Anas Sarwar roept Starmer op te vertrekken

EDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.

2 uur geleden
Noorse politie onderzoekt ex-ambassadeur om banden met Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.

3 uur geleden
Arrestaties bij protesten tegen bezoek Herzog aan Australië

SYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.

3 uur geleden
Starmer ondanks oplopende druk niet van plan op te stappen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.

3 uur geleden
Brussel veroordeelt uitbreiding Israëlische controle op Westoever

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

4 uur geleden