Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brits dodental was helft lager geweest bij eerdere lockdown'

'Brits dodental was helft lager geweest bij eerdere lockdown'

LONDEN (ANP/RTR) - Het dodental door het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk had de helft lager kunnen zijn, als de lockdown een week eerder was ingevoerd. Dat zegt wetenschapper en voormalig lid van het corona-adviesteam van de regering Neil Ferguson.

Premier Boris Johnson kondigde op 23 maart de lockdown af, waardoor mensen alleen nog naar buiten mochten voor boodschappen en noodgevallen. Het dodental in het land staat officieel op 40.883, maar in het Verenigd Koninkrijk worden vooralsnog alleen de sterfgevallen in ziekenhuizen en verzorgingshuizen geteld.

Ferguson denkt dat de Britse regering de juiste maatregelen invoerde, maar dat het te laat was. "De epidemie verdubbelde zich iedere drie à vier dagen voordat de lockdown werd ingevoerd. Als dat een week eerder was gebeurd, was het dodental dus de helft lager geweest."

Belangrijk model

De epidemioloog is een van de onderzoekers die een belangrijk model maakte waarop de Britse aanpak is gebaseerd. Ferguson schatte aan het begin van de epidemie in maart dat ongeveer 20.000 mensen in het Verenigd Koninkrijk zouden overlijden door het virus. Hij stapte in mei uit de adviesgroep, nadat bekend was geworden dat hij de lockdownregels had overtreden.

Johnson reageerde tijdens een persconferentie op de uitspraken van Ferguson. "Wij hebben onze beslissingen genomen op basis van wetenschappelijk bewijs. Ferguson was een van de professoren die ons daarmee hielp."

Volgens de premier is het nog te vroeg om conclusies te trekken over het dodental. "Natuurlijk moeten we hiervan leren. Maar ik denk dat het op dit moment nog te vroeg is, omdat er nog veel is dat we niet weten."

Meer uit Buitenland

Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

27 minuten geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

1 uur geleden
Druk op Starmer neemt toe, kort overleg met potentiële uitdager

LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.

3 uur geleden
NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

5 uur geleden
Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

13 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

14 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

15 uur geleden