Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brits dodental was helft lager geweest bij eerdere lockdown'

'Brits dodental was helft lager geweest bij eerdere lockdown'

LONDEN (ANP/RTR) - Het dodental door het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk had de helft lager kunnen zijn, als de lockdown een week eerder was ingevoerd. Dat zegt wetenschapper en voormalig lid van het corona-adviesteam van de regering Neil Ferguson.

Premier Boris Johnson kondigde op 23 maart de lockdown af, waardoor mensen alleen nog naar buiten mochten voor boodschappen en noodgevallen. Het dodental in het land staat officieel op 40.883, maar in het Verenigd Koninkrijk worden vooralsnog alleen de sterfgevallen in ziekenhuizen en verzorgingshuizen geteld.

Ferguson denkt dat de Britse regering de juiste maatregelen invoerde, maar dat het te laat was. "De epidemie verdubbelde zich iedere drie à vier dagen voordat de lockdown werd ingevoerd. Als dat een week eerder was gebeurd, was het dodental dus de helft lager geweest."

Belangrijk model

De epidemioloog is een van de onderzoekers die een belangrijk model maakte waarop de Britse aanpak is gebaseerd. Ferguson schatte aan het begin van de epidemie in maart dat ongeveer 20.000 mensen in het Verenigd Koninkrijk zouden overlijden door het virus. Hij stapte in mei uit de adviesgroep, nadat bekend was geworden dat hij de lockdownregels had overtreden.

Johnson reageerde tijdens een persconferentie op de uitspraken van Ferguson. "Wij hebben onze beslissingen genomen op basis van wetenschappelijk bewijs. Ferguson was een van de professoren die ons daarmee hielp."

Volgens de premier is het nog te vroeg om conclusies te trekken over het dodental. "Natuurlijk moeten we hiervan leren. Maar ik denk dat het op dit moment nog te vroeg is, omdat er nog veel is dat we niet weten."

Meer uit Buitenland

Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

1 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

8 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

12 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

13 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

13 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

14 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

14 uur geleden