Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits consumentenvertrouwen laagst sinds begin metingen in 1974

Brits consumentenvertrouwen laagst sinds begin metingen in 1974

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in het Verenigd Koninkrijk is deze maand verder gezakt door zorgen bij mensen over de sterk gestegen kosten voor levensonderhoud en een economische recessie. Volgens onderzoeksbureau GfK staat de index op het laagste niveau sinds het begin van de metingen in 1974.

De graadmeter noteert nu een stand van min 49. Daarmee ging de index harder omlaag dan economen hadden verwacht. Britten zijn nog negatiever geworden over de huidige economische situatie en de eigen financiële toekomstverwachtingen, aldus GfK.

"Consumenten gaan gebukt onder de toenemende druk van de crisis rond de kosten voor levensonderhoud", aldus een toelichting van GfK. "Ze vragen zichzelf af wanneer en hoe de situatie zal verbeteren."

Liz Truss

De regering van premier Liz Truss komt later op de dag met nieuwe plannen om huishoudens te helpen en de economie te stimuleren, onder meer door belastingverlagingen. Truss heeft eerder al gezegd de energierekeningen van huishoudens en bedrijven te bevriezen.

De Bank of England maakte donderdag bekend de rente verder te verhogen om zo de inflatie aan te pakken. De Britse economie is waarschijnlijk al in een recessie beland.

Nederland

Ook in Nederland is het consumentenvertrouwen naar een nieuw dieptepunt gezakt, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) eerder deze week. Volgens het CBS waren Nederlanders niet eerder zo somber over de economie sinds het begin van de metingen in 1986.

Meer uit Financieel

Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

7 minuten geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

8 minuten geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

9 minuten geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

1 uur geleden
Lagarde: ECB nog steeds in goede positie met rentebeleid

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.

1 uur geleden
Baas Britse centrale bank verwelkomt nominatie Warsh voor Fed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.

2 uur geleden
Vakbonden hekelen sluiten klantenservicecentrum H&M in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.

2 uur geleden