Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits consumentenvertrouwen laagst sinds begin metingen in 1974

Brits consumentenvertrouwen laagst sinds begin metingen in 1974

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in het Verenigd Koninkrijk is deze maand verder gezakt door zorgen bij mensen over de sterk gestegen kosten voor levensonderhoud en een economische recessie. Volgens onderzoeksbureau GfK staat de index op het laagste niveau sinds het begin van de metingen in 1974.

De graadmeter noteert nu een stand van min 49. Daarmee ging de index harder omlaag dan economen hadden verwacht. Britten zijn nog negatiever geworden over de huidige economische situatie en de eigen financiële toekomstverwachtingen, aldus GfK.

"Consumenten gaan gebukt onder de toenemende druk van de crisis rond de kosten voor levensonderhoud", aldus een toelichting van GfK. "Ze vragen zichzelf af wanneer en hoe de situatie zal verbeteren."

Liz Truss

De regering van premier Liz Truss komt later op de dag met nieuwe plannen om huishoudens te helpen en de economie te stimuleren, onder meer door belastingverlagingen. Truss heeft eerder al gezegd de energierekeningen van huishoudens en bedrijven te bevriezen.

De Bank of England maakte donderdag bekend de rente verder te verhogen om zo de inflatie aan te pakken. De Britse economie is waarschijnlijk al in een recessie beland.

Nederland

Ook in Nederland is het consumentenvertrouwen naar een nieuw dieptepunt gezakt, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) eerder deze week. Volgens het CBS waren Nederlanders niet eerder zo somber over de economie sinds het begin van de metingen in 1986.

Meer uit Financieel

Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

1 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

2 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

2 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

4 uur geleden
Maritieme organisatie VN wil veilige corridor door Straat Hormuz

LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.

4 uur geleden
VS overwegen bepaalde sancties op Iraanse olie op te heffen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.

4 uur geleden
Zorgen over escalatie Iranoorlog zetten beurzen flink lager

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).

5 uur geleden