Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits concern neemt deel failliet Perry Sport-moederbedrijf over

Brits concern neemt deel failliet Perry Sport-moederbedrijf over

AMSTERDAM (ANP) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group neemt maximaal twintig winkels over van Sports Unlimited Retail, het bedrijf achter Perry Sport, Aktiesport en Sprinter dat begin december failliet werd verklaard. Dat heeft curator Kees van de Meent laten weten aan het ANP.

De curator kan niet zeggen of de namen van Perry Sport, Aktiesport en Sprinter door de gedeeltelijke overname uit het straatbeeld verdwijnen. "De namen zijn ook gekocht door Frasers Group. Het is aan hen om met deze namen door te gaan of met eigen namen", zegt Van de Meent.

Sports Unlimited Retail telt in totaal 54 winkels in Nederland, waar in totaal zo'n 1100 mensen werken. Frasers Group heeft in Nederland al vijf sportwinkels onder de vlag van Sports World.

Van de Meent kan nog niet zeggen hoeveel en welke winkels van Sports Unlimited Retail er uiteindelijk worden overgenomen. "Dit betekent ook dat op dit moment nog niet kan worden gezegd welke winkelmedewerkers van Sports Unlimited Retail dit raakt en welke niet", voegt de curator daaraan toe.

Uitverkoop

Volgens Van de Meent wil Frasers Group starten met eigen, nieuwe voorraden in de winkels. "De uitverkoop in winkels gaat door tot in ieder geval 1 maart 2024", laat hij ook nog weten. Daarbij plaatst de curator wel de kanttekening dat enkele winkels misschien eerder dichtgaan als de uitverkoop daar harder gaat dan nu gedacht.

De curator zei eerder dat het bedrijf al jaren verlies leed, voordat de rechtbank in Amsterdam het vorige maand failliet verklaarde. Perry Sport en Aktiesport vielen tot in 2016 nog onder de Unlimited Sports Group (USG), dat in dat jaar failliet ging.

Sports Direct

Frasers Group is eigenaar van onder meer sportketen Sports Direct, met meer dan vijfhonderd winkels in het Verenigd Koninkrijk en 170 in de Europese Unie. Ook is het bedrijf eigenaar van de Britse warenhuisketen Flannels, dat vijftig filialen heeft in Engeland.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

37 minuten geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

2 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

3 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

3 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

5 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

5 uur geleden