Brits bedrijfsleven niet te spreken over brexitbespreking Johnson
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Topmensen uit het Britse bedrijfsleven zijn niet te spreken over een brexitbespreking die premier Boris Johnson samen met de invloedrijke minister Michael Gove hield. In slechts twintig minuten kregen zij van Gove te horen dat de brexit is als verhuizen, met eerst kosten, maar daarna voordelen. Johnson liet weten dat het essentieel is dat bedrijven zich voorbereiden op een brexit met of zonder deal, "want er gaan dingen veranderen".
De zakenlieden beklaagden zich tegenover persbureau Bloomberg anoniem over de bijeenkomt. De korte duur, het gebrek aan details over de plannen van de overheid en het feit dat niet iedereen vragen mocht stellen noemden ze problematisch.
Een van de aanwezige zakenlieden verwachtte dat de korte onlinebijeenkomst het startschot was om de schuld voor het gebrek aan voorbereiding voor het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie bij het bedrijfsleven in de schoenen te schuiven. De persoon stelde dat de overheid niet kan beweren een dialoog met het bedrijfsleven te hebben gehad over de brexit.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
16 uur geleden