Brits aantal coronadoden stijgt verder richting 30.000
LONDEN (ANP/RTR) - Het aantal coronadoden in Groot-Brittannië en Noord-Ierland stijgt verder richting de 30.000. In een etmaal bezweken 315 personen in ziekenhuizen en andere zorginstellingen aan het coronavirus. Inmiddels zijn 28.446 sterfgevallen geregistreerd.
De stjiging gaat wel steeds langzamer. Volgens de regering is de piek bereikt. Het Verenigd Koninkrijk telt na de Verenigde Staten en Italië de meeste coronadoden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.
54 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een tweede Iraans marineschip bevindt zich vlak buiten de territoriale wateren van Sri Lanka. Dat meldde een Sri Lankaanse minister in het parlement, zonder verder in detail te treden. Een ander Iraans oorlogsschip werd deze week door een Amerikaanse onderzeeër tot zinken gebracht bij de eilandstaat.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - In de Qatarese hoofdstad Doha zijn zware ontploffingen geweest. Iran bestookt de stad al langer met drones en raketten als vergelding voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Journalisten van Reuters en AFP hebben knallen en rook gemeld. Het ministerie van Defensie in Qatar zegt bezig te zijn met het afweren van een raketaanval.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft met de Verenigde Staten gesproken over de mogelijkheid om de volgende onderhandelingsronde met Rusland uit te stellen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zij hebben het ook gehad over het eventueel wijzigen van de locatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en van de Golfstaten bespreken donderdag of en hoe de EU de Golfstaten kan ondersteunen bij de verdediging tegen Iraanse aanvallen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van de videobijeenkomst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft in een telefoongesprek met zijn Iraanse ambtsgenoot Abbas Araghchi de Iraanse aanvallen in het Midden-Oosten veroordeeld en opgeroepen tot de-escalatie. Ook sprak de Franse bewindsman zijn bezorgdheid uit over Fransen die worden vastgehouden in Iran. Hij vroeg om hun onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating, meldt zijn ministerie.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.
2 uur geleden