Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

British Museum houdt Griekse beelden uit de oudheid

British Museum houdt Griekse beelden uit de oudheid

LONDEN/ATHENE (ANP) - Het British Museum peinst er niet over de zogenoemde Elgin Marbles aan Griekenland terug te geven. Het is een reactie op plannen om die 2500 jaar oude beeldhouwwerken, die ooit in Athene op de Akropolis het Parthenon sierden, te betrekken bij onderhandelingen over handelsrelaties tussen de EU en Londen.

Britse en Griekse media meldden dat de 'Parthenon Marbels' of de 'Elgin Marbles' zijn opgedoken in een ontwerpdocument van de EU bestemd voor onderhandelingen over de handel met Londen. Het toekomstige handelsakkoord zou ook bepalen dat "onwettig verwijderde culturele objecten worden teruggegeven aan het land van oorsprong".

De 'marbles' zijn aan het begin van de negentiende eeuw door de Britse ambassadeur in het Ottomaanse Rijk, Thomas Bruce, de graaf van Elgin, naar Londen verscheept. Toen Lord Elgin geld nodig had, verkocht hij ze aan de Britse regering. Het parlement bepaalde toen specifiek dat het staatseigendom was. De fragmenten van beeldhouwwerken en een vrouwenbeeld dat in een Atheense tempel dienst deed als pilaar, gingen in 1816 naar het British Museum. Griekenland werd in 1832 officieel onafhankelijk en probeert sindsdien vergeefs de beeldhouwwerken terug te krijgen.

Meer uit Buitenland

Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

33 minuten geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

5 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

6 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

9 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

10 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

11 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

11 uur geleden