'British Airways stuurt 36.000 medewerkers naar huis'
LONDEN (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij British Airways gaat de werkzaamheden van 36.000 medewerkers opschorten, meldt de BBC.
Het bedrijf heeft vanwege de coronacrisis een groot deel van zijn vloot aan de grond gezet. De maatregel is volgens de BBC van toepassing op ingenieurs, mensen die op het hoofdkantoor werken en cabine- en grondpersoneel van British Airways.
Er wordt niet verwacht dat er ontslagen gaan vallen, stelt de omroep. British Airways is al enkele dagen in onderhandeling met de vakbond, maar heeft naar verluidt op hoofdlijnen een akkoord gesloten.
Verwacht wordt dat de getroffen medewerkers aanspraak kunnen maken op een steunprogramma van de Britse overheid om een deel van hun salaris vergoed te krijgen.
Dinsdag maakte het bedrijf bekend tijdelijk alle vluchten vanaf luchthaven Londen Gatwick, de op een na drukste Britse luchthaven, te staken om kosten te drukken.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
5 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
22 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden