Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

British Airways-moeder begint 2021 ook diep in het rood

British Airways-moeder begint 2021 ook diep in het rood

LONDEN (ANP) - Luchtvaartonderneming IAG, het moederbedrijf van onder andere British Airways en Iberia, heeft het eerste kwartaal van het jaar afgesloten met een operationeel tekort van dik 1,1 miljard euro. Net als sectorgenoten kampt IAG met de gevolgen van de coronacrisis waardoor er veel minder wordt gereisd.

De maatschappijen onder de paraplu van IAG verwelkomden in de eerste maanden nog geen vijfde van het aantal reizigers in vergelijking met de situatie van voor de crisis. In het huidige kwartaal rekent de onderneming op circa een kwart van het aantal reizigers ten opzicht van het aantal mensen dat in het tweede kwartaal van 2019 aan boord stapte van een IAG-vlucht.

Om de crisis door te komen heeft ook IAG zijn kosten flink omlaag gebracht. Daarin is IAG niet uniek. Ook de ontwikkeling bij de vrachtdivisie, die op volle toeren draaide, is vergelijkbaar met die van sectorgenoten. In totaal werden door de IAG-maatschappijen 1306 vrachtvluchten uitgevoerd. Die zorgden ervoor dat er 350 miljoen euro aan inkomsten werden gegenereerd. Een recordbedrag voor een eerste kwartaal, aldus het bedrijf.

De totale omzet van IAG zakte op jaarbasis met bijna 79 procent tot 968 miljoen euro. De inkomsten die passagiers genereerden lagen bijna 90 procent onder het niveau van vorig jaar. Verder liep de schuld met bijna een vijfde op tot bijna 11,6 miljard euro. Vanwege de grote onzekerheden rond de crisis waagt IAG zich niet aan voorspellingen voor het hele jaar.

Meer uit Financieel

Beleggers beginnen voorzichtig aan het laatste kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zijn voorzichtig begonnen op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal. De stemming werd gedrukt door olieprijzen die weer licht opliepen. Een optimistische vooruitblik van het Amerikaanse chipconcern Micron Technology, die woensdag na het slot van Wall Street bekend werd, gaf beleggers wel weer meer vertrouwen in de chipsector.

13 minuten geleden
Sterke vraag leidt tot groei productie Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is afgelopen maand gegroeid. Het gaat om de grootste stijging in bijna vier jaar en wijst op een duidelijke verbetering van de stand van zaken in de sector. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi).

58 minuten geleden
Wereldwijde landbouwprijzen scherp omhoog afgelopen kwartaal

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde landbouwprijzen zijn in het derde kwartaal het sterkst gestegen sinds de oorlog in Oekraïne begin 2022. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, steeg met 13 procent. Dat was de grootste stijging in een kwartaal sinds maart 2022.

1 uur geleden
Winkeliers boeken grootste omzetgroei in bijna een jaar

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in augustus meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,5 procent. Dat is de grootste groei in bijna een jaar tijd. In november 2025 steeg de omzet met 3,6 procent.

2 uur geleden
Cao-lonen gestegen in derde kwartaal, maar minder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld 4 procent hoger dan dezelfde periode in 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De loonstijging was minder sterk dan een jaar eerder, toen stegen de cao-lonen nog met gemiddeld 4,6 procent.

3 uur geleden
Google brengt langverwacht nieuw AI-model uit

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

7 uur geleden
Ook ABN AMRO verwacht sterkere afkoeling woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.

7 uur geleden