Brit zwemt twee dagen non-stop door Loch Ness
FORT AUGUSTUS (ANP/DPA) - Een Britse avonturier heeft ruim twee dagen lang non-stop door Loch Ness in Schotland gezwommen. Daarmee brak de 36-jarige Ross Edgley het record voor openwaterzwemmen in het beroemde Schotse meer.
Edgley legde naar schatting zo'n 79 kilometer af. De omstandigheden waren zwaar. Het regende en waaide bij tijd en wijlen hard en met vijf graden was het koud te noemen. De Britse zwemmer wilde met zijn tocht naar eigen zeggen aandacht vragen voor de staat van kelpbossen in Schotland. Dat zijn ecosystemen onder water met diverse soorten planten en dieren.
Het was niet de eerste extreme uitdaging voor Edgley. In 2018 werd hij de eerste man die om het complete vasteland van Groot-Brittannië heen zwom. Edgley deed er ongeveer vijf maanden over en legde bijna 3200 kilometer af. Hij zwom 30 tot 50 kilometer per dag en moest dagelijks tussen 10.000 en 15.000 calorieën eten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
52 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is van plan om de oorlog tegen Iran voorlopig voort te zetten. Een woordvoerder van het leger zei tegen CNN dat de aanvallen nog zeker drie weken duren.
4 uur geleden