Brit Yates stapt af in Giro d'Italia
LAVARONE (ANP) - De Brit Simon Yates heeft de Ronde van Italië woensdag in de zeventiende etappe verlaten. De renner van BikeExchange-Jayco won deze Giro twee ritten, maar had tussentijds al zo veel tijd verloren dat hij een goed klassement kon vergeten. Yates won de tweede etappe, een tijdrit in Boedapest, en de spectaculaire veertiende etappe met aankomst in Turijn.
Tussendoor kwam hij in de openingsweek ten val in de rit naar de Etna, waarbij hij zijn knie blesseerde. Ook leek hij moeite te hebben met de hitte, halverwege de Giro. Yates stond 21e in het algemeen klassement.
De 29-jarige Brit leek in 2018 op weg naar de eindzege in de Giro tot een ongelooflijke inzinking twee dagen voor het einde. Nadat hij dat jaar de Vuelta had gewonnen, keerde hij de jaren erna vier keer terug in de Giro. Het leverde een achtste plaats (2019) en een derde plaats (2021) op. Net als in 2020 haalde Yates dit jaar het einde niet.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
11 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
23 uur geleden