Brit Simon Yates pakt op slotdag eindzege Ronde van Al-'Ula
HARRAT UWAYRID (ANP) - De Britse wielrenner Simon Yates heeft op de slotdag de Ronde van Al-'Ula naar zijn hand gezet. De renner van Team Jayco-AlUla won in Saudi-Arabië de vijfde en laatste etappe met een finish na een lastige klim. Yates hield in de sprint de Belg William Junior Lecerf en de Nieuw-Zeelander Finn Fisher-Black achter zich. Dat drietal bepaalde in dezelfde volgorde ook het podium van de vijfdaagse.
Yates nam de leiderstrui over van de Belg Tim Merlier, de winnaar van de vierde etappe. Voor de sprinters viel er op de slotdag geen eer te behalen. De Nederlander Casper van Uden, winnaar van de openingsetappe, eindigde als tweede achter Merlier in het puntenklassement.
Beste Nederlander in de slotrit was Rick Pluimers die als twaalfde de finish passeerde. De renner van Tudor Pro Cycling was achtste in het eindklassement. Voor de 31-jarige Yates was het zijn eerste zege sinds een ritoverwinning ruim een jaar geleden in de Tour Down Under.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden