Brit schuldig aan mislukte roof historisch document
SALISBURY (ANP) - Een Britse man is schuldig bevonden aan een mislukte poging een exemplaar te stelen van de Magna Carta. De 47-jarige Mark Royden veroorzaakte daarbij bijna 15.000 pond (ruim 17.000 euro) schade, bericht de BBC. Hij sloeg met een hamer op de glazen kast met het historische document in de kathedraal van Salisbury.
Royden vertelde de politie dat hij dacht dat het 805 jaar oude document nep was. Hij had zich volgens de autoriteiten goed voorbereid. Zo zou hij eerst op verkenning zijn gegaan zodat hij camera's kon vermijden. Ook nam de man handschoenen, een veiligheidsbril en de hamer mee.
Omstanders wisten de roof in oktober 2018 te verijdelen. Zij achtervolgden de Brit, die al een fors strafblad heeft en in 1991 hersenschade had opgelopen bij een ongeval. Royden hoort op 25 februari welke straf hij krijgt.
In de Magna Carta is vastgelegd dat de macht van de koning wordt ingeperkt. De Engelse koning Jan zonder Land ondertekende het handvest onder druk van leenmannen op 15 juni 1215 in een weiland bij Runnymede.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
9 uur geleden