Brit schuldig aan mislukte roof historisch document
SALISBURY (ANP) - Een Britse man is schuldig bevonden aan een mislukte poging een exemplaar te stelen van de Magna Carta. De 47-jarige Mark Royden veroorzaakte daarbij bijna 15.000 pond (ruim 17.000 euro) schade, bericht de BBC. Hij sloeg met een hamer op de glazen kast met het historische document in de kathedraal van Salisbury.
Royden vertelde de politie dat hij dacht dat het 805 jaar oude document nep was. Hij had zich volgens de autoriteiten goed voorbereid. Zo zou hij eerst op verkenning zijn gegaan zodat hij camera's kon vermijden. Ook nam de man handschoenen, een veiligheidsbril en de hamer mee.
Omstanders wisten de roof in oktober 2018 te verijdelen. Zij achtervolgden de Brit, die al een fors strafblad heeft en in 1991 hersenschade had opgelopen bij een ongeval. Royden hoort op 25 februari welke straf hij krijgt.
In de Magna Carta is vastgelegd dat de macht van de koning wordt ingeperkt. De Engelse koning Jan zonder Land ondertekende het handvest onder druk van leenmannen op 15 juni 1215 in een weiland bij Runnymede.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
1 minuut geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
5 minuten geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
16 minuten geledenCLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.
12 uur geleden