Brit Pidcock de beste in wereldbeker veldrijden Rucphen
RUCPHEN (ANP) - De Brit Thomas Pidcock heeft zijn eerste zege in de wereldbeker veldrijden van dit seizoen te pakken. Hij was de beste in het Brabantse Rucphen, waar in de voorgaande jaren bijna altijd een Nederlander won.
Pidcock reed een sterke laatste ronde, waarin hij de Belg Eli Iserbyt vlak voor de laatste bocht naar de finish inhaalde en vervolgens naar de overwinning sprintte. Iserbyt, die al vijf keer won deze winter in de wereldbeker, eindigde als tweede voor zijn landgenoot Michael Vanthourenhout. De Nederlander Lars van der Haar arriveerde op 15 seconden achterstand als vijfde.
Wereldkampioen Mathieu van der Poel zou aanvankelijk in Rucphen zijn eerste cross van dit seizoen fietsen, maar een knieblessure weerhield hem van deelname. Hij wil nu op tweede kerstdag in Dendermonde voor het eerst aan de start komen.
Pidcock, de olympisch kampioen mountainbiken, kwam stroef op gang. Het duurde een paar ronden eer hij de aansluiting vond met de voorste groep, waarin Iserbyt meestal het tempo bepaalde. Van der Haar volgde en ook Corné van Kessel kon lang mee.
In de laatste ronde trok Iserbyt hard door en was Vanthourenhout de enige die het wiel van zijn landgenoot kon houden. Tegen het einde kwam ineens Pidcock weer opzetten, die bijzonder behendig voorbij de twee Belgen glipte. De verbouwereerde Iserbyt behield wel de leiding in de stand van de wereldbeker.
Meer uit Sport
NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.
1 dag geledenNEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.
1 dag geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).
1 dag geledenVICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.
1 dag geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.
1 dag geledenLE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.
2 dagen geleden