Brit Pidcock de beste in wereldbeker veldrijden Rucphen
RUCPHEN (ANP) - De Brit Thomas Pidcock heeft zijn eerste zege in de wereldbeker veldrijden van dit seizoen te pakken. Hij was de beste in het Brabantse Rucphen, waar in de voorgaande jaren bijna altijd een Nederlander won.
Pidcock reed een sterke laatste ronde, waarin hij de Belg Eli Iserbyt vlak voor de laatste bocht naar de finish inhaalde en vervolgens naar de overwinning sprintte. Iserbyt, die al vijf keer won deze winter in de wereldbeker, eindigde als tweede voor zijn landgenoot Michael Vanthourenhout. De Nederlander Lars van der Haar arriveerde op 15 seconden achterstand als vijfde.
Wereldkampioen Mathieu van der Poel zou aanvankelijk in Rucphen zijn eerste cross van dit seizoen fietsen, maar een knieblessure weerhield hem van deelname. Hij wil nu op tweede kerstdag in Dendermonde voor het eerst aan de start komen.
Pidcock, de olympisch kampioen mountainbiken, kwam stroef op gang. Het duurde een paar ronden eer hij de aansluiting vond met de voorste groep, waarin Iserbyt meestal het tempo bepaalde. Van der Haar volgde en ook Corné van Kessel kon lang mee.
In de laatste ronde trok Iserbyt hard door en was Vanthourenhout de enige die het wiel van zijn landgenoot kon houden. Tegen het einde kwam ineens Pidcock weer opzetten, die bijzonder behendig voorbij de twee Belgen glipte. De verbouwereerde Iserbyt behield wel de leiding in de stand van de wereldbeker.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
3 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
5 uur geleden