Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brit opgepakt voor beklimmen hoogste gebouw van Zuid-Korea

Brit opgepakt voor beklimmen hoogste gebouw van Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een Britse man heeft in Seoul geprobeerd naar de top van het hoogste gebouw van Zuid-Korea te klimmen, zonder een touw te gebruiken. Hij staakte zijn poging onder druk van de autoriteiten en werd daarna opgepakt.

De Lotte World Tower telt 123 verdiepingen en is met 555 meter ook het op vier na hoogste gebouw van de wereld. De 24-jarige man wist de 73e verdieping te bereiken. Daar dwongen de autoriteiten hem de wolkenkrabber binnen te gaan. Hij werd daarna door de politie meegenomen voor verhoor.

Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap meldt dat de man rond 05.00 uur begon met klimmen en dat hij om ongeveer 07.50 uur werd ontdekt door beveiligers. Die belden de politie en zeiden dat een buitenlander in zijn onderbroek via de buitenkant van het gebouw naar boven klom, bericht Yonhap. Reddingswerkers hadden er een luchtkussen geplaatst voor het geval dat de man zou vallen.

Eerder opgepakt

Het gaat volgens Zuid-Koreaanse media om George King-Thompson. Hij werd eerder opgepakt en tot een celstraf veroordeeld voor het beklimmen van The Shard vier jaar geleden in Londen. Dat gebouw is met 310 meter het hoogste gebouw van het Verenigd Koninkrijk.

Het is niet de eerste keer dat iemand zonder uitrusting de Lotte World Tower via de buitenkant beklimt. In 2018 deed Alain Robert, ook wel de Franse Spiderman genoemd, een poging de top te bereiken. Hij was halverwege toen hij ermee moest stoppen en werd ook aangehouden door de politie.

Meer uit Buitenland

VS en Iran komen eind juni weer samen voor technisch overleg

MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.

20 minuten geleden
Opnieuw warmste dag sinds begin metingen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is woensdag volgens voorlopige cijfers opnieuw de warmste dag sinds het begin van de metingen in 1947 geregistreerd. Het record van een dag eerder is daarmee verbroken.

26 minuten geleden
Code rood treft donderdag ruim driekwart van de Franse bevolking

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.

1 uur geleden
President Tsjechië mag van Constitutioneel Hof mee naar NAVO-top

PRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.

2 uur geleden
WHO: wereldwijde risico op ebola blijft laag

GENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.

3 uur geleden
Israël meldt luchtaanval op Hezbollah-leden in Zuid-Libanon

NABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.

4 uur geleden
Stukken: toezichthouder ICC pleit voor ontslag hoofdaanklager

DEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.

5 uur geleden