Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brit Hayter wint proloog in Ronde van Romandië

Brit Hayter wint proloog in Ronde van Romandië

LAUSANNE (ANP) - Ethan Hayter heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Britse wielrenner van Ineos Grenadiers had voor de ruim 5 kilometer lange tijdrit in Lausanne 4 seconden minder nodig dan de Australiër Rohan Dennis die rijdt voor Jumbo-Visma. Beste Nederlander was Dennis' ploeggenoot Gijs Leemreize, die op 23 seconden de 41e tijd klokte.

Van de belangrijkste kandidaten voor de eindzege deed Geraint Thomas de beste zaken. De Brit, vorig jaar winnaar van de Ronde van Romandië, werd op 10 seconden van zijn ploeggenoot Hayter vierde. Hij pakte daarmee alvast 8 seconden op zijn Russische concurrent Aleksandr Vlasov van Bora-Hansgrohe. De Nederlandse troef van Jumbo-Visma Steven Kruijswijk moest 24 seconden prijsgeven aan Thomas.

Viervoudig Tourwinnaar Chris Froome kon opnieuw geen indruk maken. In een veld van 137 deelnemers eindigde hij als 119e op 42 seconden van de winnaar. De Brit in dienst van Israel-Premier Tech, die vorig jaar ook al een teleurstellend seizoen beleefde, keerde vorige maand na een periode van blessureleed terug in het peloton. Na een zware val in het Critérium du Dauphiné van 2019 haalde Froome nooit meer zijn oude niveau.

Etappekoers

De etappekoers door het Franstalige deel van Zwitserland gaat woensdag verder met een rit van 178 kilometer van La Grande Beroche naar Romont. Onderweg moeten vier colletjes van de derde categorie worden beklommen.

Het zwaardere klimwerk volgt zaterdag in de koninginnenrit, met vijf zware Alpencols. De Ronde van Romandië wordt zondag afgesloten met een 16 kilometer lange klimtijdrit.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

1 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

1 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

1 uur geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

1 uur geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

2 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meter 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

2 uur geleden
Hockeysters opnieuw oppermachtig tegen China in Pro League

GUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.

2 uur geleden