Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brit Hayter wint proloog in Ronde van Romandië

Brit Hayter wint proloog in Ronde van Romandië

LAUSANNE (ANP) - Ethan Hayter heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Britse wielrenner van Ineos Grenadiers had voor de ruim 5 kilometer lange tijdrit in Lausanne 4 seconden minder nodig dan de Australiër Rohan Dennis die rijdt voor Jumbo-Visma. Beste Nederlander was Dennis' ploeggenoot Gijs Leemreize, die op 23 seconden de 41e tijd klokte.

Van de belangrijkste kandidaten voor de eindzege deed Geraint Thomas de beste zaken. De Brit, vorig jaar winnaar van de Ronde van Romandië, werd op 10 seconden van zijn ploeggenoot Hayter vierde. Hij pakte daarmee alvast 8 seconden op zijn Russische concurrent Aleksandr Vlasov van Bora-Hansgrohe. De Nederlandse troef van Jumbo-Visma Steven Kruijswijk moest 24 seconden prijsgeven aan Thomas.

Viervoudig Tourwinnaar Chris Froome kon opnieuw geen indruk maken. In een veld van 137 deelnemers eindigde hij als 119e op 42 seconden van de winnaar. De Brit in dienst van Israel-Premier Tech, die vorig jaar ook al een teleurstellend seizoen beleefde, keerde vorige maand na een periode van blessureleed terug in het peloton. Na een zware val in het Critérium du Dauphiné van 2019 haalde Froome nooit meer zijn oude niveau.

Etappekoers

De etappekoers door het Franstalige deel van Zwitserland gaat woensdag verder met een rit van 178 kilometer van La Grande Beroche naar Romont. Onderweg moeten vier colletjes van de derde categorie worden beklommen.

Het zwaardere klimwerk volgt zaterdag in de koninginnenrit, met vijf zware Alpencols. De Ronde van Romandië wordt zondag afgesloten met een 16 kilometer lange klimtijdrit.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

50 minuten geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

6 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

7 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

8 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

9 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

19 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

21 uur geleden