Brit Hayter wint proloog in Ronde van Romandië
LAUSANNE (ANP) - Ethan Hayter heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Britse wielrenner van Ineos Grenadiers had voor de ruim 5 kilometer lange tijdrit in Lausanne 4 seconden minder nodig dan de Australiër Rohan Dennis die rijdt voor Jumbo-Visma. Beste Nederlander was Dennis' ploeggenoot Gijs Leemreize, die op 23 seconden de 41e tijd klokte.
Van de belangrijkste kandidaten voor de eindzege deed Geraint Thomas de beste zaken. De Brit, vorig jaar winnaar van de Ronde van Romandië, werd op 10 seconden van zijn ploeggenoot Hayter vierde. Hij pakte daarmee alvast 8 seconden op zijn Russische concurrent Aleksandr Vlasov van Bora-Hansgrohe. De Nederlandse troef van Jumbo-Visma Steven Kruijswijk moest 24 seconden prijsgeven aan Thomas.
Viervoudig Tourwinnaar Chris Froome kon opnieuw geen indruk maken. In een veld van 137 deelnemers eindigde hij als 119e op 42 seconden van de winnaar. De Brit in dienst van Israel-Premier Tech, die vorig jaar ook al een teleurstellend seizoen beleefde, keerde vorige maand na een periode van blessureleed terug in het peloton. Na een zware val in het Critérium du Dauphiné van 2019 haalde Froome nooit meer zijn oude niveau.
Etappekoers
De etappekoers door het Franstalige deel van Zwitserland gaat woensdag verder met een rit van 178 kilometer van La Grande Beroche naar Romont. Onderweg moeten vier colletjes van de derde categorie worden beklommen.
Het zwaardere klimwerk volgt zaterdag in de koninginnenrit, met vijf zware Alpencols. De Ronde van Romandië wordt zondag afgesloten met een 16 kilometer lange klimtijdrit.
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
4 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
14 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
19 uur geleden