Brit fietst 8000 kilometer voor goede doel
BERWICK-UPON-TWEED (ANP) - Een Brit heeft 8000 kilometer gefietst door Groot-Brittannië en daarmee omgerekend 35.000 euro opgehaald voor het goede doel. De 22-jarige Josh Garman kreeg tijdens de maandenlange reis allerlei tegenslagen te verduren. Hij belandde zelfs in het ziekenhuis, maar dat weerhield hem er niet van de tocht af te maken.
Garman vertrok in april en fietste langs de Britse kustlijn. Hij eindigde met zijn fiets en gele aanhanger uiteindelijk op de plek waar hij begon: kustplaats Berwick-upon-Tweed. De fietser vertelde volgens de Britse omroep BBC dat mensen hem tijdens de laatste kilometers van zijn reis kwamen toejuichen.
De twintiger haalde het geld op voor de organisatie Hope for Hasti. Die financiert onderzoek naar een behandeling voor het Cornelia de Lange Syndroom (CdLS), een zeldzame genetische aandoening. De stichting is opgericht door de ouders van een meisje met de aandoening.
Ziekenhuis
De reis verliep verre van vlekkeloos. Zo kreeg Garman in Wales gezelschap van zijn vriendin, maar die crashte en belandde in het ziekenhuis. Een paar dagen later moest Garman zelf worden opgenomen. Hij was oververmoeid en kampte met uitdrogingsverschijnselen. Dat leidde tot een wekenlange onderbreking van de tocht.
De ontberingen die hij doorstond, leverden hem wel de dank op van de oprichters van Hope for Hasti. De vader van Hasti, die zelf ruim 1100 kilometer op blote voeten had afgelegd om geld op te halen, zei blij dat zijn dat hij Garman heeft geïnspireerd.
Die twintiger heeft al laten weten voorlopig niet meer fietsen te moeten denken. "Mijn lichaam is op alle mogelijke manieren kapot."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
7 uur geleden