Brit Cavendish sprint naar zege in vierde etappe Tour de France
FOUGÈRES (ANP) - Wielrenner Mark Cavendish heeft de vierde etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. De Brit van Deceuninck - Quick Step was in de rit van Redon naar Fougères de snelste in de massasprint, nadat vlak voor de streep de Belgische vluchter Brent Van Moer was teruggepakt. Cavendish bleef de Fransman Nacer Bouhanni en de Belg Jasper Philipsen voor in de sprint.
Voor Cavendish is het de 31e ritzege in de Tour de France. Zijn laatste overwinning in de Ronde van Frankrijk behaalde hij in 2016. De Britse sprinter won in 2015 ook de massasprint in Fougères. Ook toen reed hij voor de Belgische ploeg van Patrick Lefevere.
Mathieu van der Poel houdt de leiderstrui. De kopman van Alpecin-Fenix heeft 8 seconden voorsprong op de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe en 31 seconden op Richard Carapaz uit Ecuador. Ide Schelling rijdt ook woensdag in de individuele tijdrit in de bollentrui van het bergklassement. In de vierde etappe waren geen punten te verdienen.
Protest
Meteen bij de officiële start van de vierde rit stond het peloton een kleine minuut stil uit protest tegen het gevaarlijke parcours van een dag eerder, waardoor meerdere renners ten val waren gekomen. Al snel stapten de renners weer op en na 12 kilometer rustig rijden gingen de Fransman Pierre-Luc Périchon (Cofidis) en Van Moer (Lotto Soudal) in de aanval.
Het tweetal kreeg een maximale voorsprong van ongeveer drie minuten, maar het peloton controleerde de vlucht met een sprint in Fougères in het achterhoofd. Valpartijen zoals in de voorgaande drie dagen bleven op de brede wegen in het oostelijke deel van Bretagne uit.
Met nog 13 kilometer te gaan ging Van Moer alleen verder. De 23-jarige Belg bouwde zijn voorsprong zelfs nog een beetje uit en werd pas in de laatste kilometer, vlak voor de streep, teruggepakt na hard werken van Team DSM en Deceuninck- Quick-Step. Philipsen en Cees Bol begonnen de sprint, maar de 36-jarige Cavendish kwam met meer snelheid uit het wiel van de Belg van Alpecin-Fenix. Bol finishte als zesde.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
15 uur geleden