Brisbane voorkeurskandidaat Olympische Spelen 2032
LAUSANNE (ANP) - De Australische stad Brisbane is de voorkeurskandidaat voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2032. Dat maakte het Internationaal Olympisch Comité bekend na een bijeenkomst van het dagelijks bestuur in Lausanne. Het betekent dat een speciale commissie van het IOC nu "gerichte gesprekken" gaat voeren met Brisbane.
De laatste keer dat Australië de Zomerspelen organiseerde was in 2000. Sydney was toen de gaststad. De door de coronapandemie uitgestelde Spelen van Tokio zijn voorzien voor deze zomer. Parijs organiseert de Spelen van 2024, terwijl Los Angeles al weet dat het de Spelen van 2028 mag houden.
Het IOC heeft het systeem van voorkeurskandidaten ingevoerd om te voorkomen dat steden die een bid uitbrengen grote hoeveelheden geld uitgeven om zich te profileren. In het verleden leidde dat ook tot omkoping van IOC-leden.
'Anderen niet kansloos'
Voorzitter Thomas Bach van het IOC benadrukte dat andere kandidaten nu niet bij voorbaat kansloos zijn. "Dit is op dit moment een besluit in het voordeel van een geïnteresseerde partij", zei de Duitser. "Brisbane stelt duurzame Spelen voor en wil voornamelijk bestaande en tijdelijke accommodaties gebruiken. We erkennen ook de kracht van Australië als sportnatie op de Olympische Spelen in de afgelopen decennia", aldus Bach.
De voorkeur voor Brisbane is een tegenvaller voor de Duitse regio Rijn-Roergebied, die heel serieus een bid op de Spelen van 2032 overweegt. Voorzitter Alfons Hörmann van het Duits olympisch comité liet weten dat de regio de kandidaatstelling wil doorzetten. In september van dit jaar is een volksreferendum gepland tegelijkertijd met de federale verkiezingen in de deelstaat Noordrijn-Westfalen.
Andere steden die interesse hebben getoond voor het binnenhalen van de Zomerspelen in 2032 zijn Jakarta, Doha, Istanbul, Boedapest, New Delhi, Sint-Petersburg en Chengdu.
Meer uit Sport
URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
20 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geleden