Brinkman wil zich op EK verder ontdekken als marathonloopster
MÜNCHEN (ANP) - Nienke Brinkman wil zichzelf maandag op de EK in München verder ontdekken als marathonloopster. De 28-jarige atlete verraste door in de marathon van Rotterdam het Nederlands record van Lornah Kiplagat te verpulveren: 2.22.51. Haar eerste kampioenschapsmarathon namens Nederland is in ieder geval een droom die uitkomt.
"Ik had met hockey altijd de droom om voor Nederland te spelen, maar wist dat het niet ging lukken. Ik haalde niet eens de hoofdklasse", zei Brinkman. "Die droom voor een andere sport was ver weg, totdat ik die proefmarathon deed met mijn vrienden. Dat ging heel goed en toen ik het wat serieuzer oppakte eind 2020, begon het in gedachten en dromen toch te komen."
Wat de snelste Nederlandse marathonloopster kan op de EK marathon, daar moet ze nog achter komen. "Het is lastig te zeggen of ik kans maak op een medaille. Ik ben ook niet zo gefocust op die doelen. Ik wil mezelf uitdagen en beter worden dan mijn vorige ik", zegt de atlete. "Ik probeer nog te ontdekken wat werkt. Dat komt voort uit hoeveel plezier ik eruit haal."
Trailrunning
Zo liep Brinkman tussen de marathon van Rotterdam en die op de EK een marathon door de bergen in het Spaanse Baskenland. Ze won in 4 uur 16 minuten en 43 seconden en verbeterde het parcoursrecord met bijna 20 minuten.
Die overwinning was een verrassing, zegt ze. Brinkman kwam er tijdens de race achter dat ze kon gaan winnen. "Toen ik alleen voorop lag, wilde ik ook eerste blijven en niet meer ingehaald worden." Dat nam ze mee door voor de strategische race op de EK te oefenen op tempowisselingen. Ze is voorlopig ook niet van plan te stoppen met de combinatie met het trailrunning, het rennen over moeilijk begaanbare bergpaadjes. "Het werkt voor mij. Ik doe het zolang ik er blij van word. Ik vind het ook niet risicovoller dan altijd hetzelfde doen."
Hitte verwacht in München
De atlete die bezig is met haar promotie-onderzoek in de geofysica in Zürich ziet de trailrun als een goede voorbereiding. "Ik denk dat het mijn lichaam op een andere manier prikkels geeft. Het zijn minder extensieve blokken en iets meer explosief. Aan de andere kant duurt zo'n race 4 uur. Als marathontraining is het denk ik goed om zulke races te doen. Ik herstelde er ook sneller van dan van de marathon van Rotterdam."
In München worden lastige omstandigheden verwacht door de hitte. "Ik vind warm wel lekker, maar je hebt warm en heet", zegt Brinkman. "We hebben trainingen in Italië gedaan met een gevoelstemperatuur van 38 graden om te testen hoe ik ermee omga. En daarnaast wat sauna-trainingen."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).
20 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
11 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
13 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
16 uur geleden