Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brinkman niet van zins marathon op WK Boedapest te lopen

Brinkman niet van zins marathon op WK Boedapest te lopen

BOSTON (ANP) - Nienke Brinkman zal deze zomer zo goed als zeker niet starten op de marathon bij de WK atletiek in Boedapest. De houdster van het Nederlands record en winnaar van Europees brons stort zich na de marathon van Boston op haar andere grote liefde, het trailrunnen. "Ik heb die afleiding nodig na een een marathonperiode, dus de WK in Boedapest staat vooralsnog niet op mijn lijstje", zegt de atlete in aanloop naar de marathon van Boston komende maandag.

De 29-jarige Brinkman was vorig jaar de sensatie in de marathon van Rotterdam, waar ze het Nederlands record aanscherpte tot 2.22.51. Dit jaar slaat ze het hardloopfeest in Nederland over om de beroemde marathon van Boston te lopen. "Rotterdam was geweldig, maar ik ben nu in een positie dat ik naar heel veel verschillende plekken op de wereld kan. Ik heb voor Boston gekozen vanwege het parcours, dat veel hoogteverschillen kent en dat ligt mij goed. Bovendien is het een race zonder tempomakers, dus is het een echte en eerlijke strijd."

Een concreet doel heeft ze niet voor ogen. Met een tijd onder de 2.26.50 of een klassering in de top 5 plaatst ze zich voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs, maar dat boeit Brinkman weinig op dit moment. "Ik ben nog niet bezig met Parijs. Gebeurt het, dan is het mooi meegenomen, maar kwalificatie is maandag niet het doel. Ik wil gewoon deze beroemde marathon ervaren en over de finish komen met het gevoel dat ik alles heb gegeven en nergens iets heb laten liggen. Ik maak me ook geen illusies over een hoge klassering, want er doen heel veel marathontoppers mee. Ik ben op papier de nummer 20 op de startlijst."

Brinkman komt wel goed voorbereid aan de start van de 127e editie van de Boston Marathon, waar bij de mannen wereldrecordhouder Eliud Kipchoge de grote blikvanger is. De Nederlandse atlete, die in Zwitserland woont, won dit jaar de halve marathon van Egmond en de CPC Loop in Den Haag en werkte in Kenia haar trainingsprogramma af. "Daar is ook een speciale Boston-route, zo genoemd omdat het parcours veel gelijkenissen vertoont met dat van de marathon in Boston. Het is een bizar zware route van 40 kilometer met veel hoogteverschillen en ik kwam er goed doorheen. Dat heeft mij veel vertrouwen gegeven."

Meer uit Sport

Bokser Joshua uit ziekenhuis ontslagen na fataal auto-ongeval

LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.

2 uur geleden
Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden