Brinkman niet van zins marathon op WK Boedapest te lopen
BOSTON (ANP) - Nienke Brinkman zal deze zomer zo goed als zeker niet starten op de marathon bij de WK atletiek in Boedapest. De houdster van het Nederlands record en winnaar van Europees brons stort zich na de marathon van Boston op haar andere grote liefde, het trailrunnen. "Ik heb die afleiding nodig na een een marathonperiode, dus de WK in Boedapest staat vooralsnog niet op mijn lijstje", zegt de atlete in aanloop naar de marathon van Boston komende maandag.
De 29-jarige Brinkman was vorig jaar de sensatie in de marathon van Rotterdam, waar ze het Nederlands record aanscherpte tot 2.22.51. Dit jaar slaat ze het hardloopfeest in Nederland over om de beroemde marathon van Boston te lopen. "Rotterdam was geweldig, maar ik ben nu in een positie dat ik naar heel veel verschillende plekken op de wereld kan. Ik heb voor Boston gekozen vanwege het parcours, dat veel hoogteverschillen kent en dat ligt mij goed. Bovendien is het een race zonder tempomakers, dus is het een echte en eerlijke strijd."
Een concreet doel heeft ze niet voor ogen. Met een tijd onder de 2.26.50 of een klassering in de top 5 plaatst ze zich voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs, maar dat boeit Brinkman weinig op dit moment. "Ik ben nog niet bezig met Parijs. Gebeurt het, dan is het mooi meegenomen, maar kwalificatie is maandag niet het doel. Ik wil gewoon deze beroemde marathon ervaren en over de finish komen met het gevoel dat ik alles heb gegeven en nergens iets heb laten liggen. Ik maak me ook geen illusies over een hoge klassering, want er doen heel veel marathontoppers mee. Ik ben op papier de nummer 20 op de startlijst."
Brinkman komt wel goed voorbereid aan de start van de 127e editie van de Boston Marathon, waar bij de mannen wereldrecordhouder Eliud Kipchoge de grote blikvanger is. De Nederlandse atlete, die in Zwitserland woont, won dit jaar de halve marathon van Egmond en de CPC Loop in Den Haag en werkte in Kenia haar trainingsprogramma af. "Daar is ook een speciale Boston-route, zo genoemd omdat het parcours veel gelijkenissen vertoont met dat van de marathon in Boston. Het is een bizar zware route van 40 kilometer met veel hoogteverschillen en ik kwam er goed doorheen. Dat heeft mij veel vertrouwen gegeven."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
5 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
22 uur geleden