Brigitte Macron in beroep in zaak over gendergeruchten
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse first lady Brigitte Macron gaat ook in beroep in de zaak tegen twee vrouwen die worden beschuldigd van het verspreiden van valse beweringen. De vrouwen zouden hebben verklaard dat Brigitte Macron vroeger een man was.
Vorige week vernietigde het Parijse hof van beroep eerdere veroordelingen van de vrouwen. Een lagere rechtbank had hen in september veroordeeld tot het betalen van 8000 euro schadevergoeding aan Macron en 5000 euro aan haar broer. Het Openbaar Ministerie had al cassatie aangetekend tegen de vrijspraak, Macron doet nu hetzelfde voor wat betreft de schadevergoeding.
De vrouw van de Franse president Emmanuel Macron had een aanklacht wegens smaad ingediend, nadat de vrouwen in december 2021 een YouTube-video hadden geplaatst waarin werd beweerd dat de Franse first lady ooit een man was die Jean-Michel Trogneux heette. Dat is de naam van haar broer. De bewering ging viraal, ook onder complotdenkers in de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
13 uur geleden