Brighton verslaat Aston Villa in Birmingham
BIRMINGHAM (ANP) - Laagvlieger Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de tweede overwinning geboekt. De ploeg van coach Graham Potter zegevierde met 2-1 bij subtopper Aston Villa.
Danny Welbeck opende in de 12e minuut de score met een fraaie boogbal. Ross Barkley was bij Villa toen al niet meer van de partij. De middenvelder moest in de 5e minuut geblesseerd naar de kant. Kort na de rust maakte Ezri Konsa gelijk waarna Solly March met een geplaatst schot de bezoekers opnieuw op voorsprong bracht.
Brighton beëindigde het duel met tien man. Tariq Lamptey kreeg in de slotfase binnen 3 minuten twee keer de gele kaart en moest vertrekken.
Oud-Ajacied Anwar El Ghazi viel bij Aston Villa een kwartier voor tijd in. Davy Pröpper ontbrak in de selectie van Brighton. Ploeggenoot Joël Veltman viel na de rust in.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
26 minuten geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
36 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
2 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
15 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
16 uur geleden