Brighton verslaat Aston Villa in Birmingham
BIRMINGHAM (ANP) - Laagvlieger Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de tweede overwinning geboekt. De ploeg van coach Graham Potter zegevierde met 2-1 bij subtopper Aston Villa.
Danny Welbeck opende in de 12e minuut de score met een fraaie boogbal. Ross Barkley was bij Villa toen al niet meer van de partij. De middenvelder moest in de 5e minuut geblesseerd naar de kant. Kort na de rust maakte Ezri Konsa gelijk waarna Solly March met een geplaatst schot de bezoekers opnieuw op voorsprong bracht.
Brighton beëindigde het duel met tien man. Tariq Lamptey kreeg in de slotfase binnen 3 minuten twee keer de gele kaart en moest vertrekken.
Oud-Ajacied Anwar El Ghazi viel bij Aston Villa een kwartier voor tijd in. Davy Pröpper ontbrak in de selectie van Brighton. Ploeggenoot Joël Veltman viel na de rust in.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
52 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ en Almere City FC gaan een samenwerking aan voor de lange termijn. Dat melden de club uit de Eredivisie en de eerstedivisionist op hun websites. Het gaat om een periode van minimaal vier jaar.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse voetballer Nicolás Otamendi is gestopt als international. De 38-jarige verdediger was actief op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, waar hij met zijn land de finale verloor van Spanje. Hij won vier jaar geleden de wereldtitel met Argentinië in Qatar.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Curaçao is in de groepsfase van de Concacaf Nations League gekoppeld aan onder meer Haïti. Dat is het resultaat van de loting in Miami. Beide landen waren deze zomer actief op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Suriname zit in een poule zonder WK-gangers.
6 uur geledenNOVI SAD (ANP) - Steven Berghuis sprak van een "goede eerste stap" na de gewonnen uitwedstrijd bij FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League (1-4). Het duel in Servië was de eerste officiële wedstrijd onder de nieuwe trainer Míchel.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd om de thuiswedstrijd tegen Ferencváros tot een goed einde te brengen. De ploeg van trainer John van den Brom ging met 1-2 onderuit in een nagenoeg volle Veste.
16 uur geleden