Brighton verrast kampioen Manchester City
BRIGHTON (ANP) - In de voorlaatste competitiewedstrijd heeft kampioen van de Engelse Premier League Manchester City het laten afweten. De ploeg van coach Pep Guardiola ging bij het laag geklasseerde Brighton & Hove Albion met 3-2 onderuit. De bezoekers gaven na de rust een voorsprong van 2-0 uit handen. Ze speelden al vanaf de 10e minuut met tien man door een rode kaart voor de Portugese verdediger João Cancelo.
Ilkay Gündogan en Phil Foden kwamen voor City tot scoren. In de 50e minuut bracht Leandro Trossard de productie bij de thuisclub op gang. Dankzij treffers van Adam Webster en Dan Burn kreeg het duel in de slotfase een verrassende wending. Bij City bleef verdediger Nathan Aké op de bank, evenals spelmaker Kevin De Bruyne.
Manchester City sluit zondag de competitie af met de thuiswedstrijd tegen Everton. Op 29 mei wacht Chelsea in de finale van de Champions League.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de tweede ronde bereikt van het WK voetbal in eigen land, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg in Seattle Australië met 2-0.
3 minuten geledenATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Canadees Ismaël Koné heeft de supporters en zijn teamgenoten bedankt voor hun steun, nadat hij een beenbreuk had opgelopen tijdens het eerste WK-duel met Qatar. De middenvelder werd donderdag geopereerd en de verwachting is dat hij volledig herstelt.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De veiling van gedragen shirts van de spelers van het Nederlands elftal tijdens het eerste WK-duel met Japan heeft 59.069 euro opgeleverd. Het overgrote deel van de opbrengst gaat naar het Prinses Máxima Fonds.
3 uur geledenKANSAS (ANP) - Quinten Timber vliegt niet meer met het Nederlands elftal naar Houston voor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden op het WK. De middenvelder blijft achter in het spelershotel van Oranje in Kansas City.
3 uur geledenCHATTANOOGA (ANP/AFP) - Lamine Yamal zal waarschijnlijk zondag ook niet de hele wedstrijd spelen, als Spanje voor de tweede keer tijdens het WK voetbal in actie komt tegen Saudi-Arabië. De sterspeler van FC Barcelona is herstellende van een dijbeenblessure.
4 uur geleden