Brighton met gemak langs Palace, acht goals in Newcastle
BRIGHTON (ANP) - Brighton heeft goede zaken gedaan in de Premier League. Met Nederlanders Jan Paul van Hecke en Bart Verbruggen in de basis werd in eigen stadion met 4-1 gewonnen van Crystal Palace. Door de overwinning stijgt de ploeg van trainer Roberto De Zerbi naar de zevende plek.
Crystal Palace bezet momenteel de veertiende plaats. Dat is iets boven Luton Town, dat knap gelijkspeelde bij Newcastle United. Het werd maar liefst 4-4, waarmee de thuisploeg naliet om drie overwinningen op rij te boeken. Newcastle staat nu negende, vlak achter Brighton en het Manchester United van Erik ten Hag.
Burnley pakte een belangrijk punt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Vincent Kompany speelde 2-2 tegen Fulham en maakte in blessuretijd gelijk. Met maar 13 punten staat de club voorlaatste met 6 punten achterstand op Everton. Die club speelde met 2-2 gelijk tegen Tottenham Hotspur.
Aston Villa is met 46 punten gelijkgekomen met Manchester City en Arsenal, de eerste achtervolgers op koploper Liverpool. De ploeg van coach Unai Emery won met 5-0 bij hekkensluiter Sheffield United. John McGinn opende in de 12e minuut de score en acht minuten later stond het 0-3 na doelpunten van Ollie Watkins en Leon Bailey. Na een half uur scoorde ook Youri Tielemans nog en Àlex Moreno maakte vlak na de rust de vijfde treffer. Een treffer van Vinicius voor de thuisploeg ging in blessuretijd niet door wegens buitenspel.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
13 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
14 uur geleden