Brighton & Hove Albion wint bij AEK Athene en is ronde verder
ATHENE (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Europa League de knock-outfase bereikt na de derde overwinning in de groep van Ajax. De Engelse club, die ook twee keer won van Ajax, won met 1-0 op bezoek bij AEK Athene.
Door de overwinning gaat Brighton aan de leiding met 10 punten. Olympique Marseille, dat later op de avond tegen Ajax speelt, heeft 8 punten. AEK Athene blijft staan op 4 punten. Ajax staat laatste met 2 punten, maar heeft nog kans om in ieder geval derde te worden in de groep.
De Grieken, die speelden met Nordin Amrabat op het middenveld, hadden zeker in de eerste helft de meeste kansen. Maar tot scoren kwam de thuisploeg niet. Brighton, met Bart Verbruggen in het doel en Joël Veltman achterin, kwam vroeg in de tweede helft op voorsprong. Na een overtreding van Damian Szymanski op João Pedro benutte de Braziliaan zelf de strafschop.
Mijat Gacinovic moest halverwege de tweede helft na een overtreding op Veltman met zijn tweede gele kaart naar de kant.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
9 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden