Brighton geeft Argentijn Mac Allister na WK-winst twee weken vrij
BRIGHTON (ANP/DPA) - De Argentijnse voetballer Alexis Mac Allister krijgt twee weken vrijaf van zijn Engelse club Brighton & Hove Albion. De 23-jarige Mac Allister won zondag de wereldtitel met het Argentijnse elftal door Frankrijk na strafschoppen te verslaan.
"We zijn heel trots op Alexis. Hij was een van de beste spelers van het toernooi en we zijn blij voor hem", zei trainer Roberto De Zerbi. Brighton neemt het woensdag op tegen Charlton Athletic in de achtste finales van het toernooi om de League Cup.
"Het is belangrijk dat hij een moment rust krijgt, om met zijn familie te genieten. Na een maand WK waarin hij met alle druk en emoties sterk moest zijn, heeft hij een pauze nodig", aldus de trainer van Brighton. "We zetten andere spelers in als hij afwezig is." Brighton speelt dit jaar ook nog twee competitiewedstrijden, tegen Southampton op 26 december en tegen Arsenal op 31 december.
Mac Allister viert dinsdag met het Argentijnse elftal en honderdduizenden landgenoten de wereldtitel. In hoofdstad Buenos Aires worden de wereldkampioenen door een grote mensenmenigte toegejuicht.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
15 uur geleden