Brighton geeft Argentijn Mac Allister na WK-winst twee weken vrij
BRIGHTON (ANP/DPA) - De Argentijnse voetballer Alexis Mac Allister krijgt twee weken vrijaf van zijn Engelse club Brighton & Hove Albion. De 23-jarige Mac Allister won zondag de wereldtitel met het Argentijnse elftal door Frankrijk na strafschoppen te verslaan.
"We zijn heel trots op Alexis. Hij was een van de beste spelers van het toernooi en we zijn blij voor hem", zei trainer Roberto De Zerbi. Brighton neemt het woensdag op tegen Charlton Athletic in de achtste finales van het toernooi om de League Cup.
"Het is belangrijk dat hij een moment rust krijgt, om met zijn familie te genieten. Na een maand WK waarin hij met alle druk en emoties sterk moest zijn, heeft hij een pauze nodig", aldus de trainer van Brighton. "We zetten andere spelers in als hij afwezig is." Brighton speelt dit jaar ook nog twee competitiewedstrijden, tegen Southampton op 26 december en tegen Arsenal op 31 december.
Mac Allister viert dinsdag met het Argentijnse elftal en honderdduizenden landgenoten de wereldtitel. In hoofdstad Buenos Aires worden de wereldkampioenen door een grote mensenmenigte toegejuicht.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
19 uur geleden