Brighton-coach De Zerbi: Guardiola beste trainer ter wereld
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion, donderdag tegenstander van Ajax in de Europa League, gaat zaterdag in de Premier League op bezoek bij Manchester City. Trainer Roberto De Zerbi kijkt uit naar het treffen met collega Pep Guardiola, die de Italiaan bewierookt.
"Pep is de beste trainer ter wereld", zei De Zerbi vrijdagmiddag op een persconferentie. "Hij is een voorbeeld, niet alleen voor mij, maar voor alle coaches. Als hij over mij praat, dan maakt mij dat blij, al voel ik me dan toch een beetje opgelaten. Brighton is een team in ontwikkeling. We zijn nog geen grote club."
Brighton staat momenteel zesde in de Premier League, terwijl Manchester City met 2 punten meer op de derde plek terug te vinden is. City verloor drie van de laatste vier wedstrijden. "Dat is slecht nieuws voor ons", aldus De Zerbi.
De 44-jarige Italiaan ziet voormalig City-speler James Milner terugkeren van een blessure en heeft ook weer de beschikking over middenvelder Pascal Gross. De Duitser kwam in de interlandperiode namens zijn land in actie tegen de Verenigde Staten en Mexico. Tariq Lamptey en Pervis Estupiñán zijn geblesseerd.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag tegen verslaggevers op Camp David gezegd dat hij niet met FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft gesproken over het aanbieden van aandelen in de wereldvoetbalbond aan externe investeerders. Dat stelt persbureau Reuters.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.
11 uur geledenZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."
13 uur geleden