Brighton-coach De Zerbi: Guardiola beste trainer ter wereld
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion, donderdag tegenstander van Ajax in de Europa League, gaat zaterdag in de Premier League op bezoek bij Manchester City. Trainer Roberto De Zerbi kijkt uit naar het treffen met collega Pep Guardiola, die de Italiaan bewierookt.
"Pep is de beste trainer ter wereld", zei De Zerbi vrijdagmiddag op een persconferentie. "Hij is een voorbeeld, niet alleen voor mij, maar voor alle coaches. Als hij over mij praat, dan maakt mij dat blij, al voel ik me dan toch een beetje opgelaten. Brighton is een team in ontwikkeling. We zijn nog geen grote club."
Brighton staat momenteel zesde in de Premier League, terwijl Manchester City met 2 punten meer op de derde plek terug te vinden is. City verloor drie van de laatste vier wedstrijden. "Dat is slecht nieuws voor ons", aldus De Zerbi.
De 44-jarige Italiaan ziet voormalig City-speler James Milner terugkeren van een blessure en heeft ook weer de beschikking over middenvelder Pascal Gross. De Duitser kwam in de interlandperiode namens zijn land in actie tegen de Verenigde Staten en Mexico. Tariq Lamptey en Pervis Estupiñán zijn geblesseerd.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
1 dag geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
1 dag geleden