Brighton-coach De Zerbi: Guardiola beste trainer ter wereld
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion, donderdag tegenstander van Ajax in de Europa League, gaat zaterdag in de Premier League op bezoek bij Manchester City. Trainer Roberto De Zerbi kijkt uit naar het treffen met collega Pep Guardiola, die de Italiaan bewierookt.
"Pep is de beste trainer ter wereld", zei De Zerbi vrijdagmiddag op een persconferentie. "Hij is een voorbeeld, niet alleen voor mij, maar voor alle coaches. Als hij over mij praat, dan maakt mij dat blij, al voel ik me dan toch een beetje opgelaten. Brighton is een team in ontwikkeling. We zijn nog geen grote club."
Brighton staat momenteel zesde in de Premier League, terwijl Manchester City met 2 punten meer op de derde plek terug te vinden is. City verloor drie van de laatste vier wedstrijden. "Dat is slecht nieuws voor ons", aldus De Zerbi.
De 44-jarige Italiaan ziet voormalig City-speler James Milner terugkeren van een blessure en heeft ook weer de beschikking over middenvelder Pascal Gross. De Duitser kwam in de interlandperiode namens zijn land in actie tegen de Verenigde Staten en Mexico. Tariq Lamptey en Pervis Estupiñán zijn geblesseerd.
Meer uit Voetbal
EAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
2 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
6 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Lamine Yamal is fit voor de WK-finale tussen Spanje en Argentinië van zondag. Dat heeft de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente gezegd tijdens een persconferentie in de Verenigde Staten. "We hebben hem uit voorzorg wat rust gegeven, maar hij voelt zich goed, heeft met de groep getraind en hij is topfit."
11 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geleden