Brighton bezorgt Manchester United tiende nederlaag in competitie
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft zondag de tiende nederlaag van dit seizoen in de Premier League geleden. Brighton & Hove Albion was het elftal van coach Rúben Amorim op Old Trafford de baas: 1-3. Tottenham Hotspur verloor met 3-2 bij Everton. Na 22 speelronden staat Manchester United op de dertiende plaats en Tottenham Hotspur op de vijftiende.
De Nederlandse internationals Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee hadden een basisplaats bij Manchester United. Bij Brighton deden doelman Bart Verbruggen en verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke vanaf het begin mee.
Nottingham Forest blijft bovenin meedoen. De Portugese coach Nuno zag zijn ploeg met 3-2 winnen van hekkensluiter Southampton. Nottingham deelt met Arsenal de tweede plaats. Beide clubs hebben na 22 duels 44 punten. Liverpool leidt met 50 punten en moet nog een wedstrijd inhalen tegen Everton.
Regerend kampioen Manchester City had weinig moeite met Ipswich Town, de nummer 18 van de Premier League: 0-6. Phil Foden scoorde twee keer, Erling Haaland was één keer trefzeker. Manchester City, waar de Nederlandse verdediger Nathan Aké met een blessure ontbrak, steeg naar de vierde plaats met 38 punten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
18 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
22 uur geleden