Brighton bezorgt Manchester United tiende nederlaag in competitie
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft zondag de tiende nederlaag van dit seizoen in de Premier League geleden. Brighton & Hove Albion was het elftal van coach Rúben Amorim op Old Trafford de baas: 1-3. Tottenham Hotspur verloor met 3-2 bij Everton. Na 22 speelronden staat Manchester United op de dertiende plaats en Tottenham Hotspur op de vijftiende.
De Nederlandse internationals Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee hadden een basisplaats bij Manchester United. Bij Brighton deden doelman Bart Verbruggen en verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke vanaf het begin mee.
Nottingham Forest blijft bovenin meedoen. De Portugese coach Nuno zag zijn ploeg met 3-2 winnen van hekkensluiter Southampton. Nottingham deelt met Arsenal de tweede plaats. Beide clubs hebben na 22 duels 44 punten. Liverpool leidt met 50 punten en moet nog een wedstrijd inhalen tegen Everton.
Regerend kampioen Manchester City had weinig moeite met Ipswich Town, de nummer 18 van de Premier League: 0-6. Phil Foden scoorde twee keer, Erling Haaland was één keer trefzeker. Manchester City, waar de Nederlandse verdediger Nathan Aké met een blessure ontbrak, steeg naar de vierde plaats met 38 punten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
54 minuten geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
55 minuten geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden