Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brexitoverleg houdt beurzen in greep

Brexitoverleg houdt beurzen in greep

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten maandag overwegend verliezen zien. Beleggers namen wat winst na de recente sterke opmars en hielden vooral de brexitonderhandelingen in de gaten. Een EU-top eind deze week wordt gezien als het laatste moment waarop de Europese regeringsleiders kunnen instemmen met een akkoord over het vertrek van de Britten uit de EU.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent lager op 613,63 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 916,31 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent.

De Londense FTSE-index klom 0,3 procent, mede dankzij een daling van het Britse pond. Volgens de krant The Sun overweegt de Britse premier Boris Johnson te stoppen met het brexitoverleg als er niet snel beweging komt in de onderhandelingen met Brussel.

Banken

ING en ABN AMRO waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen tot dik 2 procent. De Europese Centrale Bank (ECB) dringt erop aan om het dividendverbod voor banken met nog eens zes maanden te verlengen. De centrale bank wijst op de aanhoudende onzekerheid door de coronacrisis en een noodzaak voor banken om genoeg geld in kas te hebben. Banken hoopten juist om begin volgend jaar weer dividend te kunnen uitkeren aan hun aandeelhouders.

Supermarktconcern Ahold Delhaize voerde de stijgers aan, met een winst van 1,4 procent. Chipmachinemaker ASML steeg 0,7 procent en tikte de hoogste koers ooit aan.

Intertrust

In de MidKap sloot fitnessketen Basic-Fit (min 4,2 procent) de rij. Beleggers lijken ervan uit te gaan dat er geen versoepelingen mogelijk zijn in Nederland door het hoge aantal coronabesmettingen. Bodemonderzoeker Fugro ging aan kop met een plus van 2,2 procent.

Intertrust zakte 1 procent. Topvrouw Stephanie Miller stapt op bij de financieel dienstverlener. Directeur Shankar Iyer wordt met onmiddellijke ingang aangesteld als interim-topman. Het vertrek van Miller komt volgens analisten van KBC Securities onverwacht.

Zalando

In Frankfurt verloor Zalando 0,9 procent. Rubin Ritter, een van de drie topmannen van de Duitse kleding- en schoenenwebwinkel, kondigde zijn vertrek aan. Hij heeft samen met zijn vrouw besloten dat haar carrière de komende tijd voorrang krijgt. Zijn twee medebestuurders Robert Gentz en David Schneider blijven het bedrijf samen leiden.

De euro was 1,2108 dollar waard, tegenover 1,2142 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper 45,82 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 48,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

1 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

3 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

4 uur geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

4 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

4 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

4 uur geleden