Brexitoverleg houdt beurzen in greep
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten maandag overwegend verliezen zien. Beleggers namen wat winst na de recente sterke opmars en hielden vooral de brexitonderhandelingen in de gaten. Een EU-top eind deze week wordt gezien als het laatste moment waarop de Europese regeringsleiders kunnen instemmen met een akkoord over het vertrek van de Britten uit de EU.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent lager op 613,63 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 916,31 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent.
De Londense FTSE-index klom 0,3 procent, mede dankzij een daling van het Britse pond. Volgens de krant The Sun overweegt de Britse premier Boris Johnson te stoppen met het brexitoverleg als er niet snel beweging komt in de onderhandelingen met Brussel.
Banken
ING en ABN AMRO waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen tot dik 2 procent. De Europese Centrale Bank (ECB) dringt erop aan om het dividendverbod voor banken met nog eens zes maanden te verlengen. De centrale bank wijst op de aanhoudende onzekerheid door de coronacrisis en een noodzaak voor banken om genoeg geld in kas te hebben. Banken hoopten juist om begin volgend jaar weer dividend te kunnen uitkeren aan hun aandeelhouders.
Supermarktconcern Ahold Delhaize voerde de stijgers aan, met een winst van 1,4 procent. Chipmachinemaker ASML steeg 0,7 procent en tikte de hoogste koers ooit aan.
Intertrust
In de MidKap sloot fitnessketen Basic-Fit (min 4,2 procent) de rij. Beleggers lijken ervan uit te gaan dat er geen versoepelingen mogelijk zijn in Nederland door het hoge aantal coronabesmettingen. Bodemonderzoeker Fugro ging aan kop met een plus van 2,2 procent.
Intertrust zakte 1 procent. Topvrouw Stephanie Miller stapt op bij de financieel dienstverlener. Directeur Shankar Iyer wordt met onmiddellijke ingang aangesteld als interim-topman. Het vertrek van Miller komt volgens analisten van KBC Securities onverwacht.
Zalando
In Frankfurt verloor Zalando 0,9 procent. Rubin Ritter, een van de drie topmannen van de Duitse kleding- en schoenenwebwinkel, kondigde zijn vertrek aan. Hij heeft samen met zijn vrouw besloten dat haar carrière de komende tijd voorrang krijgt. Zijn twee medebestuurders Robert Gentz en David Schneider blijven het bedrijf samen leiden.
De euro was 1,2108 dollar waard, tegenover 1,2142 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper 45,82 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 48,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
2 uur geledenPOTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
5 uur geleden