Brexitoverleg houdt beurzen in greep
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten maandag overwegend verliezen zien. Beleggers namen wat winst na de recente sterke opmars en hielden vooral de brexitonderhandelingen in de gaten. Een EU-top eind deze week wordt gezien als het laatste moment waarop de Europese regeringsleiders kunnen instemmen met een akkoord over het vertrek van de Britten uit de EU.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent lager op 613,63 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 916,31 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,9 procent.
De Londense FTSE-index klom 0,3 procent, mede dankzij een daling van het Britse pond. Volgens de krant The Sun overweegt de Britse premier Boris Johnson te stoppen met het brexitoverleg als er niet snel beweging komt in de onderhandelingen met Brussel.
Banken
ING en ABN AMRO waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen tot dik 2 procent. De Europese Centrale Bank (ECB) dringt erop aan om het dividendverbod voor banken met nog eens zes maanden te verlengen. De centrale bank wijst op de aanhoudende onzekerheid door de coronacrisis en een noodzaak voor banken om genoeg geld in kas te hebben. Banken hoopten juist om begin volgend jaar weer dividend te kunnen uitkeren aan hun aandeelhouders.
Supermarktconcern Ahold Delhaize voerde de stijgers aan, met een winst van 1,4 procent. Chipmachinemaker ASML steeg 0,7 procent en tikte de hoogste koers ooit aan.
Intertrust
In de MidKap sloot fitnessketen Basic-Fit (min 4,2 procent) de rij. Beleggers lijken ervan uit te gaan dat er geen versoepelingen mogelijk zijn in Nederland door het hoge aantal coronabesmettingen. Bodemonderzoeker Fugro ging aan kop met een plus van 2,2 procent.
Intertrust zakte 1 procent. Topvrouw Stephanie Miller stapt op bij de financieel dienstverlener. Directeur Shankar Iyer wordt met onmiddellijke ingang aangesteld als interim-topman. Het vertrek van Miller komt volgens analisten van KBC Securities onverwacht.
Zalando
In Frankfurt verloor Zalando 0,9 procent. Rubin Ritter, een van de drie topmannen van de Duitse kleding- en schoenenwebwinkel, kondigde zijn vertrek aan. Hij heeft samen met zijn vrouw besloten dat haar carrière de komende tijd voorrang krijgt. Zijn twee medebestuurders Robert Gentz en David Schneider blijven het bedrijf samen leiden.
De euro was 1,2108 dollar waard, tegenover 1,2142 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent goedkoper 45,82 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 48,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
35 minuten geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.
42 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol vindt de wachttijden voor groepen reizigers te lang sinds de invoering van een digitaal grenscontrolesysteem. Aankomende passagiers met een niet-EU-paspoort moeten volgens de luchthaven gemiddeld één tot twee uur wachten, en dat is volgens Schiphol ongewenst.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten begonnen. De aandacht op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Ook kwamen er positieve cijfers van grote Amerikaanse techbedrijven.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse investeringsmaatschappij Quanta Capital heeft interesse in de overname van de Accell Group, moederbedrijf van onder andere fietsmerken Sparta, Batavus en Babboe. Dat zei topman Mel Sutcliffe tegen Ierse en Britse media.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV en FNV hebben opnieuw gedreigd met acties op Schiphol. De vakbonden geven de luchthaven en de drie beveiligingsbedrijven daar tot volgende week woensdagmiddag de tijd om met concrete toezeggingen te komen voor betere werkomstandigheden en een minder hoge werkdruk. Doen ze dat niet, dan komen de beveiligers volgens een gezamenlijke verklaring kort daarna in actie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.
7 uur geleden