'Brexitonderhandelingen worden hervat, doel is deal in november'
BRUSSEL (ANP) - De handelsgesprekken tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie staan op het punt om weer te worden hervat na positief contact tussen de twee zijden de afgelopen dagen. Daarbij wordt gemikt op een handelsakkoord midden november, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
Een beslissing over het hervatten van de gesprekken kan al woensdag of donderdag worden genomen en de onderhandelaars zouden dan direct de draad weer kunnen oppakken. Sinds eind vorige week zitten de onderhandelingen in een impasse. Toen verliep een door Boris Johnson gestelde deadline. De Britse premier wil dat de EU stappen zet om tot een compromis te komen, maar Brussel wijst daarvoor juist naar de Britten.
De afgelopen dagen praatten de Europese hoofdonderhandelaar Michel Barnier en zijn Britse evenknie wel, maar dat waren geen officiële onderhandelingen. Johnson zou van Barnier willen horen dat de EU bereid is aan een juridische tekst te beginnen te werken voor een mogelijk akkoord, dat de EU de Britse soevereiniteit erkent en dat de EU bereid is een compromis te zoeken. Barnier deed dat woensdag in een toespraak tegenover het Europese parlement.
No-dealbrexit
Wel liet Barnier weten dat er geen handelsdeal komt zonder afspraken over Europese toegang tot de Britse visgronden. Dat is tot nu toe een van de struikelblokken bij de onderhandelingen.
Als er geen akkoord wordt bereikt, dan is met ingang van volgend jaar feitelijk sprake van een no-dealbrexit. Daarbij stellen beide kanten handelsheffingen in op producten van de ander en komen er weer grenscontroles.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden