Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brexitonderhandelingen worden hervat, doel is deal in november'

'Brexitonderhandelingen worden hervat, doel is deal in november'

BRUSSEL (ANP) - De handelsgesprekken tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie staan op het punt om weer te worden hervat na positief contact tussen de twee zijden de afgelopen dagen. Daarbij wordt gemikt op een handelsakkoord midden november, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

Een beslissing over het hervatten van de gesprekken kan al woensdag of donderdag worden genomen en de onderhandelaars zouden dan direct de draad weer kunnen oppakken. Sinds eind vorige week zitten de onderhandelingen in een impasse. Toen verliep een door Boris Johnson gestelde deadline. De Britse premier wil dat de EU stappen zet om tot een compromis te komen, maar Brussel wijst daarvoor juist naar de Britten.

De afgelopen dagen praatten de Europese hoofdonderhandelaar Michel Barnier en zijn Britse evenknie wel, maar dat waren geen officiële onderhandelingen. Johnson zou van Barnier willen horen dat de EU bereid is aan een juridische tekst te beginnen te werken voor een mogelijk akkoord, dat de EU de Britse soevereiniteit erkent en dat de EU bereid is een compromis te zoeken. Barnier deed dat woensdag in een toespraak tegenover het Europese parlement.

No-dealbrexit

Wel liet Barnier weten dat er geen handelsdeal komt zonder afspraken over Europese toegang tot de Britse visgronden. Dat is tot nu toe een van de struikelblokken bij de onderhandelingen.

Als er geen akkoord wordt bereikt, dan is met ingang van volgend jaar feitelijk sprake van een no-dealbrexit. Daarbij stellen beide kanten handelsheffingen in op producten van de ander en komen er weer grenscontroles.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

7 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

15 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

15 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

17 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

17 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

20 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

20 uur geleden