Brexitonderhandelingen gaan volgende week verder
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De onderhandelingen over een handelsakkoord tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie gaan volgende week gewoon verder. Dat heeft een woordvoerder van de Britse premier Boris Johnson laten weten. De onderhandelingen worden via een videoverbinding gevoerd.
Er was even onduidelijkheid over het doorgaan omdat de Europese onderhandelaar Michel Barnier het coronavirus heeft. Zijn Britse evenknie David Frost zit in zelfisolatie.
De coronapandemie haalt de aandacht weg bij de brexitonderhandelingen en de Britse logistieksector riep de regering in Londen dan ook op om de overgangsperiode die tot eind december loopt, te verlengen. Daar ziet Johnson nog altijd niets in, aldus zijn woordvoerder.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden