
Brexitonderhandelaar Barnier test positief voor corona
BRUSSEL (ANP) - EU-hoofdonderhandelaar voor de brexit Michel Barnier is positief getest op Covid-19. De 69-jarige Fransman maakt dit zelf via Twitter bekend. Hij voelt zich goed en is "blijmoedig", schrijft hij.
Barnier zegt alle instructies op te volgen, evenals zijn team. "Voor allen die zijn getroffen en voor allen die momenteel in isolatie zijn: we komen hier samen doorheen."
Het Verenigd Koninkrijk is sinds 1 februari geen lid meer van de EU maar volgt tot eind dit jaar wel nog de EU-regels. De tweede onderhandelingsronde over een toekomstig vrijhandelsakkoord die voor afgelopen woensdag op de agenda stond, was dinsdag al uitgesteld vanwege het nieuwe coronavirus. De Britse regering meldde toen in een verklaring dat beide partijen zich volledig inzetten bij de onderhandelingen en dat naar manieren wordt gezocht om de gesprekken op gang te houden.
Vertraging
Volgens een woordvoerder van de Europese Commissie verandert er door Barniers persoonlijke situatie "vrijwel niets". Nagenoeg alle mensen uit zijn team werkten vanwege het coronavirus al vanuit huis. De Britse en EU-teams zijn bovendien momenteel bezig de voorstellen die zijn uitgewisseld te analyseren, wat tijd vergt. "De onderhandelingen zullen worden voortgezet".
Door de vertraging is de druk op de Britse premier Boris Johnson om uitstel te vragen van de overgangsperiode tot 31 december toegenomen. Dat moet voor 1 juli. Johnson heeft tot nu toe gezegd dat hij dat niet zal doen en nog dit jaar een akkoord wil. Als dat niet lukt stappen de Britten volgens hem zonder een deal definitief uit de EU.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse banken mogen bepaalde klanten niet langer toegang tot financiƫle diensten ontzeggen om hun standpunten of geloof. Daarvoor heeft president Donald Trump donderdag een decreet ondertekend. Autoriteiten krijgen de opdracht boetes op te leggen of passende maatregelen te nemen tegen instellingen die dat wel hebben gedaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple heeft de opmars op de aandelenbeurzen in New York die woensdag begon voortgezet. Het techconcern gaat nog eens 100 miljard dollar investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde investeringen van 500 miljard dollar van het bedrijf. Apple wil met dat geld onder andere de productie van zijn apparaten naar de VS halen. Het aandeel sloot 3,2 procent hoger na een koerswinst van 5,1 procent op woensdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Stephen Miran voorgedragen voor de vrijgekomen functie van nieuwe bestuurder bij de Federal Reserve. Dat kondigde de Amerikaanse president donderdag aan op zijn socialmediaplatform Truth Social. Miran is op dit moment voorzitter van een raad die de Amerikaanse president adviseert over economisch beleid.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI heeft donderdag GPT-5 gelanceerd, zijn nieuwste langverwachte AI-model. Volgens het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT is het model slimmer en geeft het meer bruikbare antwoorden. "Het is alsof je een team van experts tot je beschikking hebt voor alles wat je wilt weten", aldus OpenAI. Het model wordt uitgerold naar alle gebruikers van ChatGPT.
5 uur geledenSAN JOSE (ANP) - De Amerikaanse start-up en batterijfabrikant Lyten neemt de resterende activa over van de failliete Zweedse accufabrikant Northvolt. Dat heeft Lyten donderdag bekendgemaakt in een verklaring. De deal omvat onder meer een fabriek en een onderzoeks- en ontwikkelingsfaciliteit, beide in Zweden. De financiƫle details zijn niet bekendgemaakt, maar de activa vertegenwoordigen een waarde van zo'n 5 miljard dollar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs van president Donald Trump zien in Fed-bestuurder Christopher Waller de topkandidaat voor de functie van voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Op dit moment wordt gezocht naar een opvolger van de huidige voorzitter Jerome Powell, wiens termijn in mei volgend jaar afloopt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de vergunning gewijzigd voor de bouw van een windpark voor de Noord-Hollandse kust. Dat heeft demissionair VVD-minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) donderdag geschreven in een brief aan de Tweede Kamer. Het windpark met de naam IJmuiden Ver Beta zal nu pas in 2032 worden gerealiseerd in plaats van in 2029.
7 uur geleden