Brexitonderhandelaar Barnier: bal ligt bij Boris Johnson
BRUSSEL (AFN/BLOOMBERG) - De Europese brexitonderhandelaar Michel Barnier heeft ambassadeurs van de 27 landen van de Europese Unie laten weten dat er na een dag onderhandelen zondag nog geen akkoord is bereikt. Volgens hem is de Britse premier Boris Johnson nu aan zet. Barnier spreekt later maandagochtend nog met een commissie van het Europees Parlement.
Van de drie belangrijkste struikelblokken lijkt de toegang tot de Britse visgronden het minst groot. Op dat gebied zijn volgens ingewijden van beide zijden de contouren van een compromis zichtbaar. Daarmee lijkt het vlak van eerlijke concurrentie tussen Europese en Britse bedrijven nu het belangrijkste obstakel voor een handelsakkoord te zijn. Ook toezicht op naleving van de afspraken blijft nog een heet hangijzer.
Vrijdag zetten Barnier en zijn Britse collega David Frost de onderhandelingen nog op pauze om met hun leiders te overleggen. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en Johnson belden een dag later en besloten ondanks de nog altijd stevige verschillen nog een laatste poging te doen om tot een akkoord te komen. Daarop kwamen Barnier en Frost zondag weer bijeen.
De tijd begint ondertussen serieus te dringen voor een akkoord. Dat moet goedgekeurd worden voordat de overgangsperiode na de brexit aan het einde van dit jaar afloopt. Zonder akkoord komen er onder meer importheffingen over en weer en wordt zakendoen met het Verenigd Koninkrijk dus duurder voor Europese bedrijven.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
2 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
18 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
20 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
21 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
23 uur geleden