'Brexitdeal ondanks opschorting nog kwestie van weken'
BRUSSEL (ANP) - Onderhandelaars van het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie zijn optimistisch over het bereiken van een handelsverdrag voor na de brexit. Ondanks de opschorting van de onderhandelingen verwachten betrokkenen dat ergens in de komende twee weken een definitief akkoord wordt bereikt, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Het brexitoverleg werd donderdag onverwachts onderbroken wegens een coronabesmetting binnen het team van EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier. Toch wordt naar verluidt eind volgende week of de daaropvolgende week een overeenkomst verwacht. De onderhandelingen worden nu per videoverbinding voortgezet.
Het Verenigd Koninkrijk en de EU moeten allebei nog wel moeilijke knopen doorhakken over de belangrijkste twistpunten. Zo wil de Britse premier Boris Johnson zich vooralsnog niet toeleggen op het zogeheten gelijke speelveld waarop de EU hamert. Om vrije toegang tot de Europese interne markt te behouden, vindt de EU dat Britten zich aan dezelfde regels als lidstaten moeten houden voor bijvoorbeeld staatssteun, milieu en arbeidsrechten. Londen vreest daardoor blijvende bemoeienis uit Brussel.
Volgens de bronnen van Bloomberg beginnen de contouren van een deal hierover zichtbaar te worden. In ruil voor concessies op het vlak van een gelijk speelveld, mag Johnson de overwinning claimen bij de moeizame discussies over visserij in Britse wateren.
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zei eerder op vrijdag al dat er veel vooruitgang is geboekt in het brexitoverleg. "Met name op het gebied van staatssteun voor Britse bedrijven is vooruitgang", zo zei ze.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Hackers kregen via een nepsollicitatiegesprek controle over een computer om uiteindelijk miljarden dollars aan cryptomunten te stelen, meldt Binance. De hackers maakten daarna gebruik van een interne AI-tool om toegang te krijgen tot cryptoportemonnees. Het gaat om de grootste cryptoroof ooit.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De sierteeltsector is blij met het besluit om de voorgenomen btw-verhoging op bloemen, planten, bomen en bollen van 9 naar 21 procent uit te stellen. Dat laten de samenwerkende organisaties, waaronder Glasbouw Nederland, LTO, RoyalFloraHolland en Plants & Flowers Foundation Holland, in een verklaring weten. De geplande btw-verhoging op bloemen zou in 2028 ingaan.
3 uur geleden