Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brexitdeal ondanks opschorting nog kwestie van weken'

'Brexitdeal ondanks opschorting nog kwestie van weken'

BRUSSEL (ANP) - Onderhandelaars van het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie zijn optimistisch over het bereiken van een handelsverdrag voor na de brexit. Ondanks de opschorting van de onderhandelingen verwachten betrokkenen dat ergens in de komende twee weken een definitief akkoord wordt bereikt, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Het brexitoverleg werd donderdag onverwachts onderbroken wegens een coronabesmetting binnen het team van EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier. Toch wordt naar verluidt eind volgende week of de daaropvolgende week een overeenkomst verwacht. De onderhandelingen worden nu per videoverbinding voortgezet.

Het Verenigd Koninkrijk en de EU moeten allebei nog wel moeilijke knopen doorhakken over de belangrijkste twistpunten. Zo wil de Britse premier Boris Johnson zich vooralsnog niet toeleggen op het zogeheten gelijke speelveld waarop de EU hamert. Om vrije toegang tot de Europese interne markt te behouden, vindt de EU dat Britten zich aan dezelfde regels als lidstaten moeten houden voor bijvoorbeeld staatssteun, milieu en arbeidsrechten. Londen vreest daardoor blijvende bemoeienis uit Brussel.

Volgens de bronnen van Bloomberg beginnen de contouren van een deal hierover zichtbaar te worden. In ruil voor concessies op het vlak van een gelijk speelveld, mag Johnson de overwinning claimen bij de moeizame discussies over visserij in Britse wateren.

Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zei eerder op vrijdag al dat er veel vooruitgang is geboekt in het brexitoverleg. "Met name op het gebied van staatssteun voor Britse bedrijven is vooruitgang", zo zei ze.

Meer uit Financieel

NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

30 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

1 uur geleden
Grieken staken uit solidariteit met zeelieden in Perzische Golf

PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

2 uur geleden
NS boekt voor het eerst sinds 2019 winst met vervoeren passagiers

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer winst gemaakt met het vervoeren van passagiers. De spoorvervoerder dankte dat resultaat aan prijsverhogingen voor treinkaartjes en abonnementen, een lichte toename van het aantal passagiers en kostenbesparingen.

2 uur geleden
Nagel: ECB zeer waakzaam over impact inflatie door oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn "zeer waakzaam" over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie in de eurozone door de sterk stijgende energieprijzen. Dat zei de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel donderdag. Het is volgens hem nog wel te vroeg om te zeggen wat de gevolgen voor het rentebeleid van de ECB zijn door het conflict.

3 uur geleden
ACM houdt extra toezicht op energiebedrijven na gestegen gasprijs

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het toezicht op energieleveranciers intensiveren vanwege de flink gestegen gasprijs. De waakhond meldt dat enkele bedrijven de afgelopen dagen zijn gestopt met het aanbieden van vaste contracten. Maar leveranciers moeten altijd een variabel contract en een contract met een vaste prijs voor 1 jaar aanbieden, aldus de ACM.

3 uur geleden