Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brexitboegbeeld' Nigel Farage wil referendum klimaatuitgaven

'Brexitboegbeeld' Nigel Farage wil referendum klimaatuitgaven

LONDEN (ANP) - Een van de drijvende krachten achter het vertrek van de Britten uit de Europese Unie, Nigel Farage, eist nu een referendum over de "catastrofale uitgaven" die de regering wil doen om de uitstoot van broeikasgasgassen tot nul terug te brengen voor 2050, het regeringsplan 'Net Zero'. Volgens de krant The Daily Mail lanceert Farage een politieke beweging, Britain Means Business, die ijvert voor een referendum over de 'groene' uitgaven. Hij doet dat samen met een andere voormalige brexitactivist, Richard Tice.

De maatregelen om 'Net Zero' te bereiken zouden volgens deskundigen het land meer dan 1500 miljard euro kunnen gaan kosten. Volgens Farage is daar "door de politieke klasse in Londen" nooit een serieus debat over gevoerd, terwijl het de economie zou ruïneren. Farage ziet ook een verband tussen het voor hem succesvolle referendum over de brexit in 2016 en de klimaatdoelen. In zijn ogen behoren de voorstanders van lidmaatschap van de EU tot dezelfde "elitaire zeloten" die nu uitgaven voor klimaatdoelen toejuichen en "zich zélf geen zorgen hoeven maken hoe ze hun gasrekening moeten betalen".

De Britse media en politiek verwachtten destijds over het algemeen niet dat er een meerderheid mogelijk zou zijn voor de brexit in het referendum van 23 juni 2016. De 'brexiteers' wonnen echter met bijna 52 procent van de stemmen en 48 procent stemde voor EU-lidmaatschap. Groot-Brittannië verliet na 47 jaar lidmaatschap eind januari 2020 de unie.

Meer uit Buitenland

Libanon: doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.

7 uur geleden
Honderden personen bij herdenkingsdienst Mladić

BELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.

7 uur geleden
Poetin kondigt alsnog tijdelijk bestand rond Kyiv aan

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.

8 uur geleden
Grote inzet bij zware natuurbrand in Zuid-Frankrijk

PUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.

9 uur geleden
Russische media: Witkoff en Kushner geland in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.

12 uur geleden
Frankrijk verwerpt complotverwijt Nigerees regime

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.

13 uur geleden
NYT: leugendetectors bij Pentagon na lekken over munitietekorten

WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.

19 uur geleden