'Brexitboegbeeld' Nigel Farage wil referendum klimaatuitgaven
LONDEN (ANP) - Een van de drijvende krachten achter het vertrek van de Britten uit de Europese Unie, Nigel Farage, eist nu een referendum over de "catastrofale uitgaven" die de regering wil doen om de uitstoot van broeikasgasgassen tot nul terug te brengen voor 2050, het regeringsplan 'Net Zero'. Volgens de krant The Daily Mail lanceert Farage een politieke beweging, Britain Means Business, die ijvert voor een referendum over de 'groene' uitgaven. Hij doet dat samen met een andere voormalige brexitactivist, Richard Tice.
De maatregelen om 'Net Zero' te bereiken zouden volgens deskundigen het land meer dan 1500 miljard euro kunnen gaan kosten. Volgens Farage is daar "door de politieke klasse in Londen" nooit een serieus debat over gevoerd, terwijl het de economie zou ruïneren. Farage ziet ook een verband tussen het voor hem succesvolle referendum over de brexit in 2016 en de klimaatdoelen. In zijn ogen behoren de voorstanders van lidmaatschap van de EU tot dezelfde "elitaire zeloten" die nu uitgaven voor klimaatdoelen toejuichen en "zich zélf geen zorgen hoeven maken hoe ze hun gasrekening moeten betalen".
De Britse media en politiek verwachtten destijds over het algemeen niet dat er een meerderheid mogelijk zou zijn voor de brexit in het referendum van 23 juni 2016. De 'brexiteers' wonnen echter met bijna 52 procent van de stemmen en 48 procent stemde voor EU-lidmaatschap. Groot-Brittannië verliet na 47 jaar lidmaatschap eind januari 2020 de unie.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
3 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.
8 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne legt sancties op aan personen die betrokken waren bij de verkiezingen voor het Russische parlement op Oekraïens grondgebied. Dat meldt het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een verklaring. In meerdere door Rusland bezette Oekraïense regio's kon gestemd worden voor de verkiezingen.
40 minuten geledenEKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen zijn gedood door Russische luchtaanvallen. Hij roept bondgenoten op om meer sancties tegen Moskou in te stellen, omdat de Russen bezig zouden zijn hun aanvallen te escaleren.
2 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Door opzettelijke schade aan spoorwegkabels in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn er meerdere treinen uitgevallen. Het spoorwegverkeer in de hele regio Gelsenkirchen is volgens informatieportaal Zuginfo.nrw gestremd. De politie laat weten dat er onderzoek wordt gedaan naar mogelijke kabeldiefstal in de regio.
3 uur geleden