'Brexit zonder deal zou ramp zijn voor Groot-Brittannië'
BERLIJN (ANP) - Een no-dealbrexit zou een ramp zijn voor Groot-Brittannië en de laatste berichten uit Londen geven niet veel hoop op een overeenkomst. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Olaf Scholz gezegd tegen persbureau Reuters. De onderhandelaars van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk zoeken dinsdag verder naar een handelsakkoord.
De tijd dringt voor de EU en het VK om voor volgend jaar, als de Britten ook de facto de interne markt verlaten, een handelsakkoord te sluiten. Maant EU-hoofdonderhandelaar Michel Barnier Londen al langer tot haast, aan de vooravond van de nieuwe ronde keerde premier Boris Johnson de rollen plots om. Als er midden oktober geen akkoord is, moet het maar zonder, was zijn boodschap.
De Britse hoofdonderhandelaar David Frost zette de zaak verder op scherp. Hij zei dat Groot-Brittannië geen satellietstaat mag worden van Brussel en dat de EU realistischer moet worden in de onderhandelingen. "Als ze dat niet kunnen in de weinige tijd die nog rest, dan zullen we onder dezelfde voorwaarden handel moeten drijven met de EU als Australië dat doet", aldus Frost. De Britten zeggen al voorbereidingen te treffen voor een no-dealbrexit. "De signalen uit Londen geven niet veel hoop op een overeenkomst, maar dat kan natuurlijk een strategie zijn", aldus de Duitse minister Scholz.
De Europese Unie is ondertussen niet te spreken over de geruchten dat de regering van premier Boris Johnson onder meer af zou willen van het zwaarbevochten compromis over de Ierse grens. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wees erop dat die afspraken "essentieel zijn voor de vrede en stabiliteit" in Ierland en Noord-Ierland en voor de Europese gemeenschappelijke markt. Het terugtrekkingsverdrag dat de EU en de Britten een jaar geleden sloten, is "een voorwaarde voor welke toekomstige handelsrelatie dan ook". Daarom zegt Von der Leyen erop te rekenen dat Londen het akkoord uitvoert.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
5 minuten geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
1 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
4 uur geleden