Breum leidt Eagles met drie treffers naar zege op Fortuna
SITTARD (ANP) - Jakob Breum heeft Go Ahead Eagles aan een uitzege op Fortuna Sittard geholpen. De Deense aanvaller maakte alle drie de doelpunten van zijn ploeg op een glad speelveld in Limburg (3-0).
De 21-jarige Breum opende de score in de 27e minuut, na goed voorbereidend werk van Oliver Antman. Hij trof in de 47e minuut opnieuw doel en bepaalde in de slotfase ook de eindstand. Go Ahead Eagles verstevigde de zevende positie op de ranglijst. Fortuna Sittard blijft de nummer 8 van de Eredivisie en volgt de tegenstander uit Deventer nu op drie punten.
Spelers van beide ploegen hadden het soms lastig om overeind te blijven op de glibberige grasmat. Uiteindelijk gingen de bezoekers het beste met de omstandigheden om. Gerrit Nauber was voor rust al dicht bij een tweede treffer, maar Shawn Adewoye blokte zijn schot nog net voor de doellijn. Breum, met drie doelpunten de man van de wedstrijd, had nog vaker kunnen scoren. Hij miste ook nog twee grote kansen, maar kreeg in blessuretijd toch een publiekswissel.
De wedstrijd begon twaalf minuten later nadat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk hadden afgestoken.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
22 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden