Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Breum leidt Eagles met drie treffers naar zege op Fortuna

Breum leidt Eagles met drie treffers naar zege op Fortuna

SITTARD (ANP) - Jakob Breum heeft Go Ahead Eagles aan een uitzege op Fortuna Sittard geholpen. De Deense aanvaller maakte alle drie de doelpunten van zijn ploeg op een glad speelveld in Limburg (3-0).

De 21-jarige Breum opende de score in de 27e minuut, na goed voorbereidend werk van Oliver Antman. Hij trof in de 47e minuut opnieuw doel en bepaalde in de slotfase ook de eindstand. Go Ahead Eagles verstevigde de zevende positie op de ranglijst. Fortuna Sittard blijft de nummer 8 van de Eredivisie en volgt de tegenstander uit Deventer nu op drie punten.

Spelers van beide ploegen hadden het soms lastig om overeind te blijven op de glibberige grasmat. Uiteindelijk gingen de bezoekers het beste met de omstandigheden om. Gerrit Nauber was voor rust al dicht bij een tweede treffer, maar Shawn Adewoye blokte zijn schot nog net voor de doellijn. Breum, met drie doelpunten de man van de wedstrijd, had nog vaker kunnen scoren. Hij miste ook nog twee grote kansen, maar kreeg in blessuretijd toch een publiekswissel.

De wedstrijd begon twaalf minuten later nadat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk hadden afgestoken.

Meer uit Voetbal

Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

29 minuten geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

51 minuten geleden
NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

21 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

1 dag geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

1 dag geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

1 dag geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

1 dag geleden