Breum leidt Eagles met drie treffers naar zege op Fortuna
SITTARD (ANP) - Jakob Breum heeft Go Ahead Eagles aan een uitzege op Fortuna Sittard geholpen. De Deense aanvaller maakte alle drie de doelpunten van zijn ploeg op een glad speelveld in Limburg (3-0).
De 21-jarige Breum opende de score in de 27e minuut, na goed voorbereidend werk van Oliver Antman. Hij trof in de 47e minuut opnieuw doel en bepaalde in de slotfase ook de eindstand. Go Ahead Eagles verstevigde de zevende positie op de ranglijst. Fortuna Sittard blijft de nummer 8 van de Eredivisie en volgt de tegenstander uit Deventer nu op drie punten.
Spelers van beide ploegen hadden het soms lastig om overeind te blijven op de glibberige grasmat. Uiteindelijk gingen de bezoekers het beste met de omstandigheden om. Gerrit Nauber was voor rust al dicht bij een tweede treffer, maar Shawn Adewoye blokte zijn schot nog net voor de doellijn. Breum, met drie doelpunten de man van de wedstrijd, had nog vaker kunnen scoren. Hij miste ook nog twee grote kansen, maar kreeg in blessuretijd toch een publiekswissel.
De wedstrijd begon twaalf minuten later nadat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk hadden afgestoken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
8 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
10 uur geleden