Bretly D. vrijdag voorgeleid aan rechter-commissaris
AMSTERDAM (ANP) - De eerder woensdag in Amsterdam aangehouden Bretly D. zal vrijdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. Tot die tijd zit hij in beperkingen, wat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben, meldt het Openbaar Ministerie.
De verdachte, die vastzit in Amsterdam, wordt binnenkort vader. Zijn advocaat bevestigt dat de vriendin van D. hoogzwanger is, naar aanleiding van berichtgeving in De Telegraaf. Of, en zo ja waar, het stel samenwoont wil de raadsman niet zeggen.
D. werd woensdagochtend bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam opgepakt na een tip dat de verdachte gezien zou zijn. Vervolgens zagen Amsterdamse agenten hem lopen. De politie ontving naar eigen zeggen honderden tips gedurende de dagenlange zoektocht naar de man.
D. wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen, allebei eerder deze maand. Zaterdag publiceerde de politie een foto en de volledige naam van de 24-jarige verdachte. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
13 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
3 uur geleden