Bretly D. hoort van rechter of hij langer vast moet zitten
ROTTERDAM (ANP) - De woensdag in Amsterdam aangehouden Bretly D. wordt vrijdag in de Rotterdamse rechtbank voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die beslist of en zo ja hoe lang hij in voorarrest moet blijven. Tot die tijd zit D. in beperkingen, wat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben, meldt het Openbaar Ministerie.
D. wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven op 13 oktober in een woning in Rotterdam. Ook wordt hij verdacht van betrokkenheid bij een steekincident in Zutphen, afgelopen zaterdag.
Later die dag publiceerde de politie een foto en de volledige naam van de 24-jarige verdachte. Na een dagenlange zoektocht werd hij woensdagochtend aangehouden in een Amsterdams hotel. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk.
De rechtbank Rotterdam besloot in juli dat D. onder voorwaarden in vrijheid de zaak mocht afwachten waarin hij wordt verdacht van drie andere misdrijven: bedreiging, poging tot zware mishandeling en diefstal van een rijbewijs. Hij zou zijn slachtoffer met een scheermesje in het gezicht hebben gestoken en gesneden en in het gezicht hebben geslagen.
De verdachte heeft in 2014, op 15-jarige leeftijd, in Den Haag ook een man neergestoken, met wie hij kort daarvoor seks had gehad. In 2015 heeft hij zich misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
5 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
11 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
11 uur geleden