Bretly D. hoort van rechter of hij langer vast moet zitten
ROTTERDAM (ANP) - De woensdag in Amsterdam aangehouden Bretly D. wordt vrijdag in de Rotterdamse rechtbank voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die beslist of en zo ja hoe lang hij in voorarrest moet blijven. Tot die tijd zit D. in beperkingen, wat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben, meldt het Openbaar Ministerie.
D. wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven op 13 oktober in een woning in Rotterdam. Ook wordt hij verdacht van betrokkenheid bij een steekincident in Zutphen, afgelopen zaterdag.
Later die dag publiceerde de politie een foto en de volledige naam van de 24-jarige verdachte. Na een dagenlange zoektocht werd hij woensdagochtend aangehouden in een Amsterdams hotel. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk.
De rechtbank Rotterdam besloot in juli dat D. onder voorwaarden in vrijheid de zaak mocht afwachten waarin hij wordt verdacht van drie andere misdrijven: bedreiging, poging tot zware mishandeling en diefstal van een rijbewijs. Hij zou zijn slachtoffer met een scheermesje in het gezicht hebben gestoken en gesneden en in het gezicht hebben geslagen.
De verdachte heeft in 2014, op 15-jarige leeftijd, in Den Haag ook een man neergestoken, met wie hij kort daarvoor seks had gehad. In 2015 heeft hij zich misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
51 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.
6 uur geledenLECH (ANP) - Nederlandse wintersporters op weg naar het Oostenrijkse Arlberg kunnen in de nacht van zaterdag op zondag niet in de populaire skigebieden Lech en Zürs arriveren. Door een lawine is de Arlbergpas sinds zaterdagmiddag 17.00 uur "tot nader order" afgesloten, meldt de website Lechzuers. De lawine heeft de toegangswegen tot de pas bedolven. De Arlbergpas "blijft naar verwachting ten minste tot zondagochtend dicht", schrijft de Oostenrijkse nieuwszender ORF op haar website.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
15 uur geleden