Brescia boos op Balotelli: schandelijke laster
BRESCIA (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Brescia wil juridische stappen gaan ondernemen tegen Mario Balotelli en diens zaakwaarnemer Mino Raiola. De wispelturige spits is niet meer welkom bij de groepstrainingen van de ploeg uit de Serie A, nadat hij wekenlang niet was komen opdagen voor de trainingen. Deze week meldde Balotelli zich wel op het complex, maar hij werd daar aan de poort geweigerd. De club wil de spits ontslaan, hoewel z'n contract nog twee jaar doorloopt.
Balotelli en Raiola zeggen dat Brescia de spits bewust niet wil laten testen op het coronavirus. De clubleiding reageert in een verklaring op de website woest en spreekt van "schandelijke laster", zonder overigens Balotelli bij naam te noemen. Brescia benadrukt op eigen kosten een specialist te hebben ingehuurd die de spelers vrijwel dagelijks test op het coronavirus. De clubleiding laat advocaten onderzoeken of er juridische stappen gezet kunnen worden.
Balotelli (29) zette zaterdag een Instagram-story online vanaf het trainingscomplex. De spits laat daarop zien hoe hij alleen traint en alleen in de kleedkamer zit. Brescia, dat onderaan staat in de Serie A, hervat het seizoen volgende week zondag tegen Fiorentina.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft opgeroepen tot hervormingen binnen de FIFA. Dat blijkt zaterdag uit de reactie van de UEFA op het besluit van de wereldvoetbalbond om het omstreden investeringsplan in te trekken. "Het voorstel is van tafel. De taak om de FIFA opnieuw op te bouwen is pas net begonnen", schrijft de Europese bond in een verklaring.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn vertrouwen in FIFA-voorzitter Gianni Infantino opgezegd vanwege de, inmiddels ingetrokken, investeringsplannen rond het WK voetbal. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond KNVB zaterdag weten aan het ANP.
6 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - De voorzitter van de Aziatische voetbalbond AFC, Salman bin Ibrahim Al Khalifa, 'verwelkomt' de terugtrekking van het FIFA-plan om een deel van de commerciële rechten te vermarkten. Dat laat de AFC weten in een reactie op de eigen site. In de nacht van vrijdag op zaterdag trok wereldvoetbalbond FIFA het plan terug, na een boycot vanuit Europa en afwijzing door Noord- en Midden-Amerika en Azië.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.
23 uur geleden