Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brentford-voetballer Toney na gokschandaal 8 maanden geschorst

Brentford-voetballer Toney na gokschandaal 8 maanden geschorst

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA heeft Ivan Toney (27) voor acht maanden geschorst vanwege een gokschandaal. De aanvaller van Brentford mag met onmiddellijke ingang niet meer in actie komen en moet zich ook afzijdig houden van andere voetbalgerelateerde zaken.

Toney krijgt ook nog eens een boete van ruim 57.000 euro en is gewaarschuwd zich in de toekomst beter te gedragen. Als actief speler beschikt hij over veel voorkennis, waardoor het door de FA niet is toegestaan op wedstrijden te gokken.

Toney zou 232 keer de door FA opgestelde regels met betrekking tot gokken hebben overtreden, in een periode van vier jaar tussen 2017 en 2021. Hij mag pas in januari weer in actie komen, al kan hij vanaf september wel weer trainen bij zijn club. Toney, die een keer voor het nationale elftal uitkwam, is met twintig doelpunten de nummer 3 van de topscorerslijst in Engeland. Alleen Erling Haaland (Manchester City) en Harry Kane (Tottenham Hotspur) scoorden dit seizoen vaker.

Brentford liet weten de schriftelijke argumentatie van de straf te bestuderen en daarna te bekijken of er stappen genomen zullen worden.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

2 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

4 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

4 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

5 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

7 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

7 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

8 uur geleden