Brentford-voetballer Toney na gokschandaal 8 maanden geschorst
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA heeft Ivan Toney (27) voor acht maanden geschorst vanwege een gokschandaal. De aanvaller van Brentford mag met onmiddellijke ingang niet meer in actie komen en moet zich ook afzijdig houden van andere voetbalgerelateerde zaken.
Toney krijgt ook nog eens een boete van ruim 57.000 euro en is gewaarschuwd zich in de toekomst beter te gedragen. Als actief speler beschikt hij over veel voorkennis, waardoor het door de FA niet is toegestaan op wedstrijden te gokken.
Toney zou 232 keer de door FA opgestelde regels met betrekking tot gokken hebben overtreden, in een periode van vier jaar tussen 2017 en 2021. Hij mag pas in januari weer in actie komen, al kan hij vanaf september wel weer trainen bij zijn club. Toney, die een keer voor het nationale elftal uitkwam, is met twintig doelpunten de nummer 3 van de topscorerslijst in Engeland. Alleen Erling Haaland (Manchester City) en Harry Kane (Tottenham Hotspur) scoorden dit seizoen vaker.
Brentford liet weten de schriftelijke argumentatie van de straf te bestuderen en daarna te bekijken of er stappen genomen zullen worden.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
4 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
15 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
22 uur geleden