Brentford-voetballer Toney na gokschandaal 8 maanden geschorst
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond FA heeft Ivan Toney (27) voor acht maanden geschorst vanwege een gokschandaal. De aanvaller van Brentford mag met onmiddellijke ingang niet meer in actie komen en moet zich ook afzijdig houden van andere voetbalgerelateerde zaken.
Toney krijgt ook nog eens een boete van ruim 57.000 euro en is gewaarschuwd zich in de toekomst beter te gedragen. Als actief speler beschikt hij over veel voorkennis, waardoor het door de FA niet is toegestaan op wedstrijden te gokken.
Toney zou 232 keer de door FA opgestelde regels met betrekking tot gokken hebben overtreden, in een periode van vier jaar tussen 2017 en 2021. Hij mag pas in januari weer in actie komen, al kan hij vanaf september wel weer trainen bij zijn club. Toney, die een keer voor het nationale elftal uitkwam, is met twintig doelpunten de nummer 3 van de topscorerslijst in Engeland. Alleen Erling Haaland (Manchester City) en Harry Kane (Tottenham Hotspur) scoorden dit seizoen vaker.
Brentford liet weten de schriftelijke argumentatie van de straf te bestuderen en daarna te bekijken of er stappen genomen zullen worden.
Meer uit Voetbal
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
1 dag geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geleden