Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brenninkmeijer schrikt van aantijgingen tegen EU-Rekenkamer

Brenninkmeijer schrikt van aantijgingen tegen EU-Rekenkamer

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Rekenkamer legt dinsdag een verklaring af in de begrotingscommissie van het Europees Parlement wegens beschuldigingen over gesjoemel met EU-geld door hemzelf en ander personeel van de EU-instelling in Luxemburg. Volgens het Nederlandse lid Alex Brenninkmeijer doen de aantijgingen "geen recht aan het eigen controlerend mechanisme" van de instantie die de EU-uitgaven controleert. "Wij leggen verantwoording af en zijn aanspreekbaar."

De Duitse voorzitter Klaus-Heiner Lehne wordt gehoord na onthullingen in de Franse krant Libération over fictieve woonadressen, gesjoemel met onkostennota’s, verboden politieke bijbanen en niet geverifieerde klussen door leden van de rekenkamer en hun staf. Lehne zelf zou met drie van zijn kabinetsleden accommodatie in Luxemburg huren maar elk zou een volledige woonvergoeding opstrijken. Ook zouden 9 van de 27 leden van de rekenkamer, een lid per EU-lidstaat, zelden aanwezig zijn maar toch een kostenvergoeding opstrijken.

Brenninkmeijer zegt Lehne's woonsituatie niet te kennen omdat hij nooit bij hem thuis is geweest. "Maar daar zal hij in het parlement wel iets over zeggen", meent hij. Volgens de vroegere Nationale ombudsman heeft de Europese Rekenkamer haar interne controles opgevoerd na de ‘Pinxten-affaire’. "Ons hele controlesysteem is op de schop gegaan. Alle uitgaven, wat wel en wat niet kan, zijn vastgelegd. Alles wordt gecontroleerd. Dat merk ik zelf ook als ik op onderzoeksmissie ga. Na Pinxten zijn ook declaraties uit het verleden opgevraagd en waar nodig gecorrigeerd", zegt hij.

In juli 2018 beschuldigde de EU-fraudedienst de Belg Karel Pinxten ervan als lid van de Europese Rekenkamer tussen 2006 en 2018 500.000 euro aan EU-geld te hebben misbruikt. Zo declareerde hij onder meer privéreisjes als dienstuitgaven. Eind september van dit jaar veroordeelde het Europees Hof van Justitie hem tot het inleveren van tweederde van zijn pensioen.

Meer uit Financieel

Prijs Amerikaanse olie keldert na bericht Trump over bestand

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.

5 uur geleden
IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

8 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

8 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

9 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

10 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

11 uur geleden