Brekelmans juicht discussie binnen VVD over liberalisme toe
DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans juicht het toe dat binnen zijn partij een discussie wordt gevoerd over "wat liberalisme in deze tijd betekent". Volgens hem is het alleen maar positief dat er debat is binnen de VVD-gelederen. Hij reageerde daarmee op een petitie die zeker twintig VVD'ers hebben opgesteld, omdat ze zich zorgen maken over de samenwerking met de PVV.
Brekelmans is het "niet per se inhoudelijk" eens met de initiatiefnemers. Debat en discussies zijn volgens hem de afgelopen jaren op veel momenten gevoerd binnen zijn partij. "En volgens mij komt dat alleen maar de scherpte van onze koers verder ten goede." De voormalige asielwoordvoerder in de Tweede Kamer zette zelf als een van de eerste VVD'ers de deur op een kier voor samenwerking met de PVV door in een interview met EW te zeggen dat zijn partij met die van Geert Wilders waarschijnlijk meer zou kunnen bereiken om de instroom te verminderen.
De nieuwe minister verwijst verder naar de NAVO-top in Washington, waar hij de afgelopen dagen is geweest. Daar "ging het natuurlijk alleen maar over hoe onze vrijheid en veiligheid onder druk staan. En daar moeten we soms ook maatregelen tegen nemen waarvan je op het eerste oog misschien zegt: 'Dat is niet heel liberaal'. Maar we moeten ook iedere keer weer opnieuw kijken naar hoe we invulling geven aan liberalisme en ons gedachtegoed." Dat leden daar nu actief een discussie over willen voeren "juich ik alleen maar toe".
'Echte gesprek voeren'
De initiatiefnemers willen het "echte gesprek voeren over onze normen en waarden, over waar voor ons de morele en bestuurlijke ondergrens ligt. Vanuit vrijheid, respect en fatsoen zullen we de komende tijd die grenzen omschrijven op het gebied van rechtvaardigheid, gelijkwaardigheid, sociale rechtvaardigheid, gelijke kansen, de scheiding van kerk en staat, vrijheid van meningsuiting en non-discriminatie".
De petitie, die is opgesteld door onder anderen de Groningse fractievoorzitter Ietje Jacobs en voormalig Tweede Kamerlid Pim van Strien, is al meer dan achthonderd keer ondertekend.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
2 dagen geleden