Brekelmans juicht discussie binnen VVD over liberalisme toe
DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans juicht het toe dat binnen zijn partij een discussie wordt gevoerd over "wat liberalisme in deze tijd betekent". Volgens hem is het alleen maar positief dat er debat is binnen de VVD-gelederen. Hij reageerde daarmee op een petitie die zeker twintig VVD'ers hebben opgesteld, omdat ze zich zorgen maken over de samenwerking met de PVV.
Brekelmans is het "niet per se inhoudelijk" eens met de initiatiefnemers. Debat en discussies zijn volgens hem de afgelopen jaren op veel momenten gevoerd binnen zijn partij. "En volgens mij komt dat alleen maar de scherpte van onze koers verder ten goede." De voormalige asielwoordvoerder in de Tweede Kamer zette zelf als een van de eerste VVD'ers de deur op een kier voor samenwerking met de PVV door in een interview met EW te zeggen dat zijn partij met die van Geert Wilders waarschijnlijk meer zou kunnen bereiken om de instroom te verminderen.
De nieuwe minister verwijst verder naar de NAVO-top in Washington, waar hij de afgelopen dagen is geweest. Daar "ging het natuurlijk alleen maar over hoe onze vrijheid en veiligheid onder druk staan. En daar moeten we soms ook maatregelen tegen nemen waarvan je op het eerste oog misschien zegt: 'Dat is niet heel liberaal'. Maar we moeten ook iedere keer weer opnieuw kijken naar hoe we invulling geven aan liberalisme en ons gedachtegoed." Dat leden daar nu actief een discussie over willen voeren "juich ik alleen maar toe".
'Echte gesprek voeren'
De initiatiefnemers willen het "echte gesprek voeren over onze normen en waarden, over waar voor ons de morele en bestuurlijke ondergrens ligt. Vanuit vrijheid, respect en fatsoen zullen we de komende tijd die grenzen omschrijven op het gebied van rechtvaardigheid, gelijkwaardigheid, sociale rechtvaardigheid, gelijke kansen, de scheiding van kerk en staat, vrijheid van meningsuiting en non-discriminatie".
De petitie, die is opgesteld door onder anderen de Groningse fractievoorzitter Ietje Jacobs en voormalig Tweede Kamerlid Pim van Strien, is al meer dan achthonderd keer ondertekend.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.
6 dagen geleden