Brekelmans juicht discussie binnen VVD over liberalisme toe
DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans juicht het toe dat binnen zijn partij een discussie wordt gevoerd over "wat liberalisme in deze tijd betekent". Volgens hem is het alleen maar positief dat er debat is binnen de VVD-gelederen. Hij reageerde daarmee op een petitie die zeker twintig VVD'ers hebben opgesteld, omdat ze zich zorgen maken over de samenwerking met de PVV.
Brekelmans is het "niet per se inhoudelijk" eens met de initiatiefnemers. Debat en discussies zijn volgens hem de afgelopen jaren op veel momenten gevoerd binnen zijn partij. "En volgens mij komt dat alleen maar de scherpte van onze koers verder ten goede." De voormalige asielwoordvoerder in de Tweede Kamer zette zelf als een van de eerste VVD'ers de deur op een kier voor samenwerking met de PVV door in een interview met EW te zeggen dat zijn partij met die van Geert Wilders waarschijnlijk meer zou kunnen bereiken om de instroom te verminderen.
De nieuwe minister verwijst verder naar de NAVO-top in Washington, waar hij de afgelopen dagen is geweest. Daar "ging het natuurlijk alleen maar over hoe onze vrijheid en veiligheid onder druk staan. En daar moeten we soms ook maatregelen tegen nemen waarvan je op het eerste oog misschien zegt: 'Dat is niet heel liberaal'. Maar we moeten ook iedere keer weer opnieuw kijken naar hoe we invulling geven aan liberalisme en ons gedachtegoed." Dat leden daar nu actief een discussie over willen voeren "juich ik alleen maar toe".
'Echte gesprek voeren'
De initiatiefnemers willen het "echte gesprek voeren over onze normen en waarden, over waar voor ons de morele en bestuurlijke ondergrens ligt. Vanuit vrijheid, respect en fatsoen zullen we de komende tijd die grenzen omschrijven op het gebied van rechtvaardigheid, gelijkwaardigheid, sociale rechtvaardigheid, gelijke kansen, de scheiding van kerk en staat, vrijheid van meningsuiting en non-discriminatie".
De petitie, die is opgesteld door onder anderen de Groningse fractievoorzitter Ietje Jacobs en voormalig Tweede Kamerlid Pim van Strien, is al meer dan achthonderd keer ondertekend.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft "twijfels" bij de wens van het kabinet voor brede steun voor de begroting. De linkse partij PRO zou dan ook steun leveren, maar JA21-Kamerlid Michiel Hoogeveen ziet dat niet voor zich. "Wij denken dat er op een gegeven moment echt wel duidelijke verschillen zichtbaar worden tussen JA21 en PRO", zei hij dinsdag na afloop van een gesprek met financiënminister Eelco Heinen.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere oppositiepartijen spreken dinsdag met minister Eelco Heinen van Financiën, meldt het ministerie. SGP en JA21 zijn in de ochtend aangeschoven bij de VVD-minister, terwijl PRO in de middag met Heinen in gesprek gaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
20 uur geledenAPPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.
3 dagen geleden