Breivik begint rechtszitting met Hitlergroet
SKIEN (ANP/RTR) - De Noorse terrorist Anders Breivik is de rechtszaak over zijn voorwaardelijke vrijlating dinsdag begonnen met een Hitlergroet. Hij droeg ook meerdere Engelstalige rechts-extremistische boodschappen in zijn hand toen hij de rechtbank in Skien binnenkwam.
Vorig jaar wees een rechter het verzoek van de 42-jarige extremist om onder voorwaarden vrij te worden gelaten af. Mocht dat dit jaar weer gebeuren, dan kan Breivik volgend jaar opnieuw een verzoek indienen.
De Noorse aanklager denkt dat het nodig is dat Breivik vast blijft zitten om de Noorse maatschappij te beschermen. De uitspraak volgt waarschijnlijk volgende week.
Breivik zit al meer dan tien jaar vast vanwege de terroristische aanslag die hij pleegde op 22 juli 2011. Hij liet eerst een autobom afgaan in de Noorse hoofdstad Oslo, waarbij acht mensen omkwamen. Daarna ging hij verkleed als politieagent naar het eiland Utoya, waar hij 69 mensen doodschoot, voornamelijk tieners die daar waren op een jongerenkamp van de Noorse Arbeiderspartij.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
7 minuten geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
3 uur geleden