Breivik begint rechtszitting met Hitlergroet
SKIEN (ANP/RTR) - De Noorse terrorist Anders Breivik is de rechtszaak over zijn voorwaardelijke vrijlating dinsdag begonnen met een Hitlergroet. Hij droeg ook meerdere Engelstalige rechts-extremistische boodschappen in zijn hand toen hij de rechtbank in Skien binnenkwam.
Vorig jaar wees een rechter het verzoek van de 42-jarige extremist om onder voorwaarden vrij te worden gelaten af. Mocht dat dit jaar weer gebeuren, dan kan Breivik volgend jaar opnieuw een verzoek indienen.
De Noorse aanklager denkt dat het nodig is dat Breivik vast blijft zitten om de Noorse maatschappij te beschermen. De uitspraak volgt waarschijnlijk volgende week.
Breivik zit al meer dan tien jaar vast vanwege de terroristische aanslag die hij pleegde op 22 juli 2011. Hij liet eerst een autobom afgaan in de Noorse hoofdstad Oslo, waarbij acht mensen omkwamen. Daarna ging hij verkleed als politieagent naar het eiland Utoya, waar hij 69 mensen doodschoot, voornamelijk tieners die daar waren op een jongerenkamp van de Noorse Arbeiderspartij.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
2 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
6 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
8 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
12 uur geleden